Аквамарин першої леді

Історія про одне з найбільших в світі аквамаринів, піднесений як подарунок колишньої першої леді США, Елеонорі Рузвельт.

Чи знаєте ви, що один з найбільших і знаменитих в світі аквамаринів - камінь вагою одна тисяча двісті дев'яносто вісім карат - був подарований першої леді Елеонорі Рузвельт бразильським президентом Жетуліо Варгасом близько 80 років тому? Зараз він знаходиться в Президентській бібліотеці-музеї Франкліна Д. Рузвельта в Гайд-парку, Нью-Йорк.

Рузвельт тільки виграв свої другі президентські вибори в листопаді 1936 року, коли він і його дружина вирішили відправитися в місячний круїз до Південної Америки.

Коли крейсер USS Indianapolis прибув до берегів Ріо-де-Жанейро, президент Бразилії зі своєю дружиною подарували Елеонорі Рузвельт незвичайний дорогоцінний камінь зі своєї колекції. У той час цей блакитно-зелений напівдорогоцінне каміння прямокутної огранки був найбільшим огранованим аквамарином в світі.

Камінь був виявлений в бразильському штаті Мінас-Жерайс і до обробки важив 6500 каратів (приблизно 1, 3 кг). Величезний аквамарин був відправлений в Амстердам, де майстер-огранщик Густав Райтбауер отримав з нього два камені світового класу: один був подарований першої леді, а другий - вагою 865 карат - був проданий Джагатджіту Сінгху, махарадже Капуртхали (Індія).

Подарунок Елеонорі Рузвельт був презентований в декоративній коробочці, спеціально виготовленої ювеліром Касой Оскаром Мачадо.

Як і багато інших знаменитих дорогоцінні камені, аквамарин першої леді був предметом інтриг і суперечок. У 1947 році, через два роки після смерті Рузвельта, колумніст і радіоведучий Дрю Пірсон звинуватив колишню першу леді в спробі продати аквамарин. Судячи з усього, Пірсон дізнався про те, що вона намагалася з'ясувати цінність каменю. Слух тихо зійшов нанівець після того, як вона пожертвувала самоцвіт бібліотеці Рузвельта.

Елеонора Рузвельт згадувала аквамарин в своїй автобіографії «This I Remember» в 1949 році: «Я думаю, він дійсно цікавить людей і, можливо, служить благородній меті, символізуючи доброту і щедрість бразильського народу по відношенню до нашої країни»

Перша леді пішла з життя в 1962 році у віці 78 років.

Залиште Свій Коментар