Блакитний бурштин - найрідкісніший бурштин в світі

Незвичайна різновид бурштину ніжного небесного відтінку, яка видобувається лише в одному місці на землі.

Багато з нас звикли асоціювати бурштин з сонцем, за його чистий і приємний медовий відтінок. Але, насправді в природі зустрічаються зелені, червоні і навіть білі зразки, а самим рідкісним і винятковим з них є блакитний бурштин.

Єдиний і неповторний

До сих пір ведуться суперечки, коли ж утворився найзагадковіший з бурштинової сім'ї. Одні вчені стверджують, що його вік сягає 40 мільйонів років, інші наполягають на позначці в 23-30 мільйони років, а треті зупинилися на 15-20 мільйонів.

Блакитну різновид бурштину добувають тільки в одній шахті - Palo Quemado mine. Вона розташована на острові Гаїті, який омивається Карибським морем. Роблять це вручну - спочатку прорубують невеликі шахти, а потім дбайливо витягають із них скам'янілу смолу. Але це не єдиний фактор, який робить блакитний бурштин винятковим на тлі інших його різновидів.

Таємниця блакитного відтінку

Ця вікова смола має багатий спектр блакитних і синіх відтінків. Колірна гамма може коливатися від небесного блакитного до чарівного блакитного і аквамаринового. Що саме вплинуло на таке видозміна кольору? Причина тому - хімічна сполука перил, присутнє в складі блакитного бурштину. Воно має властивість заломлювати промені світла, і після цього вони змінюють свій відтінок. Чим більше такого речовини в шматку застиглої смоли, тим більш насиченим його забарвлення.

загадкові світіння

Блакитний бурштин дивний ще й тим, що здатний фосфоресцировать. Він немов світиться зсередини. Все тому, що в процесі освіти в нього потрапляли частинки вулканічного попелу. Саме вони створюють такий дивовижний ефект.

Блакитний бурштин в ювелірному мистецтві

Огранений блакитний бурштин

Незважаючи на красу і рідкість, блакитний бурштин не так м'який і податливий, як його побратими інших відтінків. Справитися з його примхливим характером можуть тільки ювеліри, у яких чималий досвід за плечима. Це ще один фактор, який впливає на ціну кінцевого продукту.

заручники краси

Якщо в жовтому або будь-якому іншому бурштині інклюзив є рідкістю, то в блакитному вони зустрічаються в кожному шматочку. Це всілякі жуки, метелики, жаби, ящірки, і різні мікроорганізми, укладені в обійми смоли тисячоліття років тому. Однією з найдивовижніших знахідок всередині блакитного бурштину став павук довжиною 4 сантиметри. Але примітна зовсім не його величина - заручник бурштину жив 20 мільйонів років тому!

Незважаючи на те, що блакитний бурштин утримує позиції рідкості, його балтійський побратим є самим видобувається і популярним у всьому світі. Ми підготували ще один захоплюючий огляд, де розповіли дивовижні і цікаві факти про балтійському бурштині.

Залиште Свій Коментар