обсидіан

Незвичайний камінь, народжений в серці вулкана, який підійде тільки чесному і щирому людині.

  • Колір: Чорний, сірий, червонувато-бурий
  • Твердість по Моосу: 5
  • Щільність: 2, 5-2, 6 г / см 3

Історія обсидіану

Обсидіан відомий з часів стародавньої людини. Знаряддя з вулканічного скла, як ще називають цю магматичну гірську породу, вчені знаходять при розкопках на колишніх стоянках древніх поселень. Вся справа в тому, що у цього каменю дуже гострий скол. Древні поселення майя робили з обсидіану списи, кілки, а також різні прикраси.

Сучасні вчені по історичним артефактів з обсидіану вивчають міграційні шляхи і контакти стародавніх поселень.

Знахідки вчених показують, що високоякісне кам'яне сировину активно використовували і в неоліті, і в палеоліті, тобто останні 15 000 років тому.

Теорій про назву «Обсідіан» дві. Одні вчені вважають, що слово походить від грецького «обсіс» - «видовище» (з каменю робили невеликі дзеркала). Інші стверджують, що «Обсидій» - це ім'я римлянина, який вперше привіз цей мінерал в Рим.

Фізичні та хімічні властивості обідіана

Обсидіан - це камінь, який утворюється в результаті швидкого охолодження магматичної породи. Це знайомий всім зі шкільного курсу перліт, тільки з набагато меншим вмістом води - всього 1%.

Хімічна формула Обсидіану SiO 2 - стеклообразующего оксид з кислим вмістом. Обсидіан не проводить струм. Колір від темно-коричневого до чорного. Утворений з текучих розплавлених гірських порід, легко піддається шліфовці. По смугах каменю можна визначити, в який бік був спрямований потік магми.

родовища обсидіану

Обсидіан вважається досить рідкісним каменем. Його знаходять лише там, де є давні вулкани, а також в тих місцях, де археологами виявлені місця давніх поселень. Такі знахідки були в Росії, Китаї і Японії, Індії, Азербайджані, Казахстані.

Область застосування обсидіану

Вулканічне скло - унікальний матеріал для створення ідеального леза. Ріжучий край виходить на молекулярному рівні, і це не перебільшення. Це властивість оцінили зброярі, експериментують зі складом кераміки для винаходу понад гострих ножів. Недоліком є ​​крихкість обсидіану. Однак при правильному використанні і це не перешкода. Камінь використовують для створення хірургічних лез.

Завдяки тому, що обсидіан відмінно полірується, його використовують у виготовленні ювелірних прикрас. Амулети, намиста і талісмани з обсидіану збереглися з давніх часів. Поряд з іншими його властивостями цей мінерал дуже красивий. Чорне блискуче скло з різноманітними включеннями, розлученнями виглядає ефектно і на сучасних прикрасах.

Декоративні елементи у вигляді шкатулок, канцелярських підставок, фоторамок з обсидіану - це оригінальні елементи декору, які знайдуть місце в будь-якому інтер'єрі.

Магічні властивості обсидіану

Обсидіан є потужним поглиначем енергії і хранителем інформації. З нього виготовляють магічні кулі і дзеркала для того, щоб побачити минуле і майбутнє людини. А талісмани з обсидіану здатні оберігати свого господаря, притягаючи на себе весь негатив, звернений в його сторону від сторонніх людей.

Однак з каменем потрібно бути гранично обережним. Злі помисли камінь звертає проти того, хто їх задумав. Носію прикрас з обсидіану слід бути гранично чесним перед самим собою, і тоді цей камінь здатний принести удачу.

Кому підходить обсидіан

Астрологи стверджують, що з усіх знаків Зодіаку обсидіан ідеально підходить Скорпіонам. Слід мати при собі цей камінь і тим, хто відчуває у собі здібності до ясновидіння.

Залиште Свій Коментар