Лабрадор

Гарний камінь з яскравими райдужними переливами, що дарує своєму власникові здатність домагатися неможливого і здійснювати самий сміливі мрії.

  • Мінерал: Польовий шпат
  • Колір: Відтінки сірого до чорного з різнокольоровими переливами
  • Твердість по Моосу: 6-6, 5
  • Щільність: 2, 69-2, 70 г / см 3

Історія лабрадора

Мінерал лабрадор є різновидом місячного каменю з непоказною на перший погляд синюватої забарвленням. Але вміло оброблений зразок починає грати всіма переливами веселки.

У легендах цей камінь згадується в епоху гиперборейцев. Прикраси і талісмани з ним заслуговували тільки відзначилися люди - воїни, герої.

Перші офіційні згадки датуються 1770 роком. Саме тоді і було виявлено перше місце залягання лабрадора на однойменному канадському півострові. Камінь став популярний в Європі, його катастрофічно не вистачало на всіх бажаючих. Через 11 років випадково було відкрито ще одне родовище в Росії, тоді мода на «райдужний камінь» прийшла і в наші краї.

Фізико-хімічні властивості лабрадора

Виробний лабрадор відносять до польових шпатам, в надрах знаходиться і у вигляді включень в гірські породи, і суцільними кристалічними брилами.

Лабрадор найчастіше буває сірий до майже чорного з різнокольоровими переливами. Камінь непрозорий і має середню твердість - до 6, 5 за шкалою Мооса. Володіє виключно яскравою иризацией (грає і переливається всіма кольорами веселки), яка ще називається лабрадорізаціей.

При стисненні каменю під великим тиском лабрадор кришиться, а при сильному ударі може навіть розколотися.

Геммологи виділяють кілька основних видом лабрадора.

сонячний камінь

Світло-оранжевого кольору із золотистою иризацией, залягає тільки в США, Орегон.

«Чорний місячний камінь»

Вид лабрадора з чорно-синіми і блакитними переливами.

Спектрол

Райдужний мінерал, що переливається всіма кольорами веселки.

родовища лабрадора

Найбільші родовища були відкриті ще в минулому столітті на території сучасної України - Гута Добринська, Головинское, Синій Камінь, Рудня-Очеретянка. До сих пір ведеться видобуток на сході Канади - півострів Лабрадор, Копальні Грінвей. Поодинокі дрібні поклади виявлені в Фінляндії, Індії, Гренландії, Тибеті.

Рідкісні мінерали ювелірної якості добувають в Австралії. Спектроліти - різновид лабрадора - знаходять тільки в одному місці на Землі: околиці фінського міста Юлямаа.

Цілющі і магічні властивості лабрадора

Магічна сила мінералу ще не розкрита до кінця, але лабрадор вже широко використовується магами і екстрасенсами. Вважається, що він здатний активувати дар передбачення, допомагає розвинути екстрасенсорні таланти, бере участь у багатьох магічних обрядах. При правильному використанні може очищати ауру, приносити удачу, заспокоювати, допомагати в прийнятті рішень.

Літотерапевт камінь застосовують нечасто через невивчених лікувальних характеристик. Однак вважається, що лабрадор має загальнозміцнювальну дію. Круглі камені темного лабрадора використовуються в сеансах лікувального та профілактичного стоун-масажу. Проведені дослідження показали позитивний вплив мінералу на ауру людини, тому рекомендовано носіння прикрас з райдужним лабрадором часто хворіють, агресивним і неврівноваженим людям.

Кому підходить лабрадор

Носіння лабрадора в оправах і без них рекомендовано людям, що страждають безпліддям, патологіями сечостатевої та серцево-судинної системи, артрозами, остеохондрозом, а також при зниженні імунітету і хронічних запальних процесах.

З усіх знаків Зодіаку лабрадор підходить найкраще для Овна, Льва, Діви і Скорпіона. Категорично не рекомендується носити прикраси з цим каменем Ракам і Водоліям.

Залиште Свій Коментар