родохрозит

Один з найдавніших самоцвітів, відомих людству, що носить ще одне, романтичне, назва - троянда інків.

  • Мінерал: Родохрозит
  • Колір: Відтінки рожевого, червоного, коричневого
  • Твердість по Моосу: 3, 5-4
  • Щільність: 3, 69 г / см 3

Історія родохрозиту

Родохрозит (діалог) був названий слідом за грецьким словом «rhodochros», що означає «рожевий». Вперше родохрозит був знайдений на території Аргентини в кінці 1930-х років. Але задовго до цього цивілізація інків широко використовувала камінь для виготовлення ювелірних та ритуальних виробів. Тому друга назва родохрозиту «троянда інків».

Сьогодні цей ніжно-рожевий мінерал переважно використовують для добування марганцю, хоча окремі екземпляри мінералу оцінюються ювелірами і геммологами дорожчою від щирого золота.

У давнину марганець з каменю не добували, а використовували родохрозит виключно для прикраси. Археологи неодноразово знаходили унікальні прикраси з цим каменем: намиста, сережки та браслети, які мають тисячолітню історію.

Фізико-хімічні властивості родохрозиту

Забарвлення мінералу - стійка, відтінок від рожевого до насичено-малинового і червоного. Родохрозит містить велику кількість марганцю. Забарвлення блідне зі збільшенням кількості домішок кальцію, а залізо надає каменю буру або руде забарвлення. У ювелірній справі частіше використовують прозорі кристали насиченого малинового кольору, в промисловості - непрозорі.

Будова мінералу полосчатое: темніші, червоно-малинові шари чергуються зі світло-рожевими, білими. Камінь родохрозит може бути абсолютно прозорим, майже скляним, або абсолютно непрозорим.

родовища родохрозиту

Основне родовище родохрозиту сьогодні знаходиться в Аргентині. Червоні і рожеві кристали добувають в США і ПАР. Найбільш дорогоцінні зразки з унікальною зональної забарвленням, в основному, були здобуті в Перу.

У Росії частіше зустрічаються промислові зразки родохрозиту, і добувають їх на Уралі, в Забайкаллі. Казахстан також славиться великими покладами виробних зразків середньої якості. Дорогі прозорі родохрозиту майже не зустрічаються на території країни.

Цілющі і магічні властивості родохрозиту

На Сході каменю родохрозиту приписувалися дивовижні властивості: очищення душі, зміцнення любові та сімейних цінностей, збільшення прагнення до нових знань. Народні лікарі часто рекомендують носіння прикрас з родохрозиту в наступних випадках:

  • при захворюваннях нирок;
  • для очищення крові, шлунково-кишкового тракту;
  • нормалізації роботи щитовидної залози;
  • боротьби з вірусними інфекціями;
  • очищення печінки.

Мінерал сприяє поліпшенню пам'яті, гармонізації життєвої енергії, посилення сексуального потенціалу. Крім того, родохрозит широко використовується в масажі: один такий сеанс здатний істотно підвищити тонус організму, надати йому сил і зарядити бадьорістю.

Практикуючі маги рекомендують носити родохрозит не в звичайних прикрасах, а у вигляді амулетів, захованих під одягом. Це може бути невелика шпилька з кулоном, брошка або підвіска. Вважається, що більш за все свої цілющі і магічні властивості родохрозит проявляє, стикаючись безпосередньо з шкірою людини.

Кому підходить родохрозит

Найбільше «троянда інків» підходить для людей, що народилися під знаками Терезів або Близнюків. Для них камінь є потужним оберегом, допомагає по життю, притягує успіх і допомагає домогтися прихильності у протилежної статі. Існує думка, що досить подарувати об'єкту своєї любові браслет з родохрозиту, щоб добитися взаємності.

Серцеві справи - не єдина сфера впливу каменю. Для залучення в будинок грошей можна встановити в кімнаті вазу або фігурку, виточену з цільного кристала родохрозиту.

Студентам та учням можна підколоти маленьку брошку або шпильку з мінералом. Вважається, що він підсилює тягу до знань, допомагає встановити ясність думки, зосередитися.

Залиште Свій Коментар