Порушуючи традиції: титанові коштовності

Неймовірно міцний і дуже легкий - титан таїть в собі чимало дивовижних властивостей. І сьогодні він став справжнім фаворитом ювелірів і досвідчених цінителів дорогоцінних виробів.

Титан був вперше виявлений Вільямом Грегором в Корнуоллі, на узбережжі Великобританії, в 1791 році. Він назвав його на честь потужних титанів з грецької міфології. Мало того, що цей метал, виправдовуючи своє ім'я, разюче міцний, він ще і дуже легкий. Крім того, за допомогою спеціальної обробки йому надають найрізноманітніші відтінки. Всі ці властивості роблять титан привабливим матеріалом для створення приголомшливих ювелірних виробів.

Необроблений титан сріблястого кольору - неймовірно довговічний і гіпоалергенний, що робить цей метал справжньою знахідкою для людей з алергією на різні сплави. Титан міцніше срібла або білого золота і легше платини, тому він набагато краще підходить для створення прикрас з великими дорогоцінними каменями. Одне з прекрасних і дивовижних властивостей цього металу - здатність при тепловій обробці відобразити на своїй поверхні цілу веселку різноманітних колірних варіацій: наприклад, окислюючи титан при високих температурах, ювеліри можуть отримати як яскраво-синій, так і насичений фіолетовий кольори.

Звичайно, інтерес до титану не обійшла стороною і імениті бренди. Так, метал активно використовується в одній з останніх колекцій Chopard - Fleurs d'Opales. Тонкі вигнуті пелюстки одного з кілець зроблені з титану, а в центрі знаходиться великий австралійський чорний опал, оточений крихітними діамантами. В іншому кільці-квітці пелюстки покриті аметистами і бузковими сапфірами, а титан, який використовується як основа, окислен до отримання такого фіолетового відтінку, щоб бути практично непомітним на тлі каменів.

Швейцарський ювелір Сьюзан Сиз (Suzanne Syz) дуже любить використовувати титан в своїх виробах, хоча твердість металу і ускладнює роботу з ним. Вона використовує його і в «вихідному» кольорі і в обробленому, домагаючись бузкових, синіх і зелених відтінків, найчастіше роблячи титан основною родзинкою прикраси.

На думку британського ювелірного дизайнера Гленна Спайро (Glenn Spiro), титан не тільки покращує вигляд великих прикрас, роблячи їх менш громіздкими, але прекрасно підходить і для невеликих ювелірних виробів, таких, як обручки. Не так давно він працював з цим металом у своїй весільної колекції I Do ексклюзивно для Harrods. Дизайн діамантових обручок залишився класичним, за винятком нетрадиційного металу, що додає прикрасі довговічність, міцність, а також дійсно велику палітру яскраво-синіх, рожевих відтінків і кольору коньяку.

Цей метал зовсім не схожий на золото. З ним ми можемо робити ювелірні вироби більш тонкими, а розташування каменів на них більш складним. Гленн Спайро

Формально титан не рахується дорогоцінним металом, однак ціни на прикраси з цього металу від Glenn Spiro досить високі. На питання, чи є це проблемою для його клієнтів, дизайнер відповідає, що насправді вартість металу в оздобленні в порівнянні з вартістю по-справжньому гарного коштовного каменя є несуттєвою.

Титан дійсно має низку істотних і привабливих переваг. Однак для того, щоб взятися за роботу з ним і почати використовувати його в своїх прикраси, майстру доведеться проявити сміливість і завзятість. Хоча сьогодні порушення ювелірних традицій стало, мабуть, справжнім трендом.

Якщо ви хочете більше дізнатися про титана, пропонуємо познайомитися з ще однією цікавою статтею про цю дивовижну металі.

Залиште Свій Коментар