флюорит

Позитивний, красивий і яскравий напівдорогоцінне каміння, який деякі давні народи цінували більше золота.

  • Мінерал: Флюорит
  • Колір: безбарвний, відтінки фіолетового, синього, зеленого, жовтого і червоного
  • Твердість по Моосу: 4
  • Щільність: 3, 18 г / см 3

Історія флюориту

Флюорит був відомий ще з часів Стародавнього Риму. Тоді з нього виготовляли «Муріновие» вази. І саме такий посудину поклав початок виділенню з цього мінералу фтороводорода.

Назва флюориту походить від латинського «fluor» - «текти». Самоцвіт надзвичайно гарний і зустрічається в найкрасивіших і яскравих відтінках - від смарагдово-зеленого до насиченого фіолетового.

Різновиди каменю флюориту

Залежно від хімічного складу і кольору каменю, розрізняють кілька основних його різновидів:

  • Антозоніт - має яскравий, насичений і глибокий фіолетовий колір.
  • Хлорофан - флюорит смарагдового кольору.
  • Ратовкіт - блідо-фіолетовий, ближче до бузкового або навіть рожевого.
  • Іттрофлюоріт - від жовтого до жовто-бурого.

Фізико-хімічні властивості флюориту

Колірна палітра флюориту надзвичайно різноманітна з характерною зональної забарвленням. Часто буває поліхромним (багатобарвним) - це пов'язано зі структурними дефектами. Блиск каменю - скляний.

Хімічна формула флюориту - CaF 2. Камінь досить крихкий і його твердість за шкалою Мооса становить всього 4, через що можуть виникати складність в його обробці.

Одним з властивостей, які зробили флюорит відомим, є люмінесценція. Саме завдяки цьому каменеві було виявлено і вивчено це явище.

Родовища каменю флюориту

Поклади флюориту розташовані в Туреччині, Німеччині, Італії, в Норвегії і Гренландії, в Великобританії, Канаді, Сполучених Штатах Америки.

Камінь видобувають і на території Росії. Найбільші родовища розташовані в Забайкаллі, Приморському краї і в Ненецькому автономному окрузі. Крім того, мінерал можна знайти в Узбекистані, Киргизії і Казахстані.

Лікувальні та магічні властивості флюориту

Маги і екстрасенси дуже часто використовують флюорит в своїй практиці. Його вважають дуже сильним каменем. Медіуми, наприклад, використовують камінь для того, щоб викликати дух померлого. Вважається, що спіритичний сеанс без флюориту не є справжнім. Будь-які передбачення, зроблені за допомогою цього мінералу, будуть точніше.

Що стосується лікувальних властивостей флюориту, то літотерапевт рекомендують масаж з кулями з цього каменю тим, хто схильний до різких перепадів тиску. Перекочування кулі по тілу відновлює енергетичний баланс і стимулює правильну роботу серцево-судинної і нервової систем.

Прикраси з флюоритом здатні в поєднанні зі спортом швидко позбавити від неврозів, і істеричних станів. Корисно мати кулю з флюориту в своїй спальні. Він нормалізує сон, очищає ауру свого власника і створює приплив доброчинної енергії.

Кому підходить флюорит

На відміну від абсолютної більшості дорогоцінних і напівкоштовних каменів, флюорит не має ніяких «протипоказань» для будь-якого знака Зодіаку. І все ж є у цього каменю свої фаворити. Астрологи вважають, що найбільше флюорит підходить Дівам і Стрільцям.

Хорошим помічником камінь може також стати для мандрівників і людей, що займаються наукою.