уваровит

Красива смарагдово-зелений різновид граната, яка використовується в друзі і щітки і приносить благополуччя виключно чесним і добрим людям.

  • Мінерал: Гранат
  • Колір: Зелений
  • Твердість по Моосу: 6, 5-7
  • Щільність: 3, 4-3, 8 г / см 3

Історія уваровита

Мінерал уваровит - різновид граната яскраво-зеленого кольору - був відкритий в 1832 році на території уральського Сарановского родовища. Його відразу ж класифікував і докладно описав хімік Герман Гесс, присвоївши йому ім'я на честь графа Сергія Уварова. Краса каменю гідно була оцінена імператрицею Катериною, хрещеною матір'ю графа, пізніше став президентом Російської Академії наук.

Уваровит має кілька імен: імператорський камінь, уральський смарагд, хромовий гранат, траутвініт (переважно це назва зустрічається в зарубіжній літературі), ханлеіт (уваровит, видобутий в Індії на території родовища Ханли).

Фізико-хімічні властивості уваровита

«Народження» уваровита відбувається в породах, багатим марганцем і залізом. Великі кристали мінералу зустрічаються дуже рідко, в основному видобувається в вигляді дрібних каменів до 3 мм в діаметрі, часто спаяних в агрегати.

Хімічна формула уваровит Ca 3 Cr 2 (SiO 4) 3. Кристали каменю прозорі і мають гарний скляним блиском.

Уваровит демонструє середню твердість - від 6, 5 до 7, 5 за шкалою Мооса. Щільність - до 3, 8 г / см 3. Колір уваровита - яскраво-зелений, смарагдовий, іноді з легким жовтим відтінком. Головною ж особливістю є те, що камінь практично не зустрічається з полірованому або ограненому вигляді і через малі розміри кристалів використовується як є - в невеликих друзів і щітки.

На відміну від інших каменів, що відносяться до гранат, уваровит НЕ плавиться і не реагує на кислоти.

родовища уваровита

Перше родовище уваровита на Уралі досі не вичерпалося. Тут добуваються камені ювелірної якості з яскраво-зеленим смарагдовим забарвленням. Іноді навіть зустрічаються великі зразки, придатні для огранювання. Уральські уваровіти найвище цінуються по всьому світу.

У шотландському родовищі Глен Скіаг добувають уваровит з темно-зеленою, майже сірим забарвленням високої якості. За місцем видобутку такі зразки назвали скіагітамі. Буро-зелені самоцвіти зустрічаються в Індії (родовище Ханле). Невеликі поклади є і в інших країнах: США, Фінляндія, Італія, ПАР.

Цілющі і магічні властивості уваровита

Народна медицина рекомендує використовувати уваровит при головних болях, для поліпшення гостроти слуху та зору, як «очисного» каменю від шлаків і токсинів. Літотерапевт приписують каменю здатність лікувати цілий спектр захворювань нервової системи, в тому числі нормалізувати сон, знімати стрес і втому. Є й обмеження на носіння прикрас з уваровіти: при щоденному використанні камінь може спровокувати хвороби жовчного міхура.

Магічні властивості уральського уваровита використовувалися ще нашими предками: дружини пришивали шматочок каменя до подушок, щоб повернути любов чоловіка, дівчата дарували хлопцям прикраси з мінералом в якості любовного привороту. Сьогодні мінерал рекомендується використовувати як оберіг сім'ї, вогнища від злих поглядів і чужих думок. Уваровит приносить в дім достаток, спокій, любов.

Однак, щоб користуватися силою каменю, необхідно мати тільки чисті помисли, інакше все злі побажання і прокльони повернуться до господаря.

Кому підходить уваровит

В астрології мінерал вважається покровителем Львова. Цьому знаку Зодіаку прикраса з уваровіти допоможе в реалізації життєвих планів, домогтися успіху в починаннях, трохи втихомирити самолюбство і гординю. Стрільця і ​​Овна також рекомендується зрідка надягати вироби з уваровіти для загострення почуття інтуїції.

Скорпіонам і Ракам камінь не допоможе - на ці знаки його сила не поширюється. Категорично не радять носити уваровит Рибам: і без того надмірно вразливі і депресивні представники цього знака Зодіаку стануть ще більш дратівливими і плаксивими.

Вставлений в оправу з срібла, уваровит набуває якості оберега від пристріту і псування. Його необхідно носити під одягом, і дуже бажано, щоб він торкався безпосередньо до шкіри.

Залиште Свій Коментар