Малахітові прикраси: повернення стилю сімдесятих

До моді на брюки-кльош, несподівано захопила подіуми, приєднується яскравий малахіт - ще один відгук епохи 70-х років.

Дух сімдесятих несподівано повсюдно кинувся в наше життя - від модних показів до ювелірних магазинів, і малахітові прикраси виступають в ролі самого популярного і ефектного аксесуара того часу.

Малахіт вважається каменем-захисником мандрівників, а добували його ще стародавні єгиптяни в 4000 році до нашої ери. Непрозорий камінь має характерний соковитим зеленим кольором завдяки присутності міді, а найбільш цінні екземпляри можуть похвалитися захоплюючим візерунком з чергуються темних і світлих зелених смуг.

Кольє Alhambra, вперше придумане ще в 1960-х, стало всесвітньо відомої класикою Van Cleef & Arpels. Княгиня Монако Грейс Келлі придбала малахітове намисто в 1974 році, а також кілька інших версій цієї прикраси. І сьогодні в колекції бренду також можна знайти схоже кольє - Magic Alhambra з малахітовими чотирилисник різних розмірів.

Дизайнер Мадіха Фаруки вже давно захоплюється вінтажними прикрасами Van Cleef & Arpels, David Webb і Bulgari. Нью-йоркський дизайнер почала випускати вироби з малахіту в 2013 році, і відгук виявився миттєвим і приголомшливим. З тих пір камінь став ключовою частиною її колекцій. Наприклад, він використовується в елегантній лінійці широких браслетів District Link, зібраних з цеглинок смугастого малахіту, в центрі яких вставлені круглі діаманти.

На виставці Baselworld 2016 бренд Georg Jensen представив нові версії свого круглого кольє Runa. І найбільш вражаючою, на наш погляд, стала версія з використанням малахіту - малюнок текстури каменю і соковитий колір цікаво контрастують з простим силуетом підвіски з трьох великих намистин.

Перше місце у виробах Кімберлі Макдональд завжди займала природа, і кулон з малахітово-азурітовой вставкою є яскравим прикладом такого дизайну. А Андреа Форман використовує природний смугастий візерунок малахіту для нової версії свого «райдужного» кільця - на цей раз в відтінках чудового зеленого.

І, нарешті, малахітове кільце Nouvelle Vague від Cartier використовує камінь в грайливою композиції з намистин, прикрашених вогненним опалом і рожевим золотом.

Схоже, що прийшов час надіти брюки-кльош і повернутися до стилю сімдесятих.