Модні прикраси з кераміки

Керамічні прикраси вже якийсь час присутні на ринку ювелірних виробів, проте останнім часом кераміка отримала особливого поширення. Що ж це за матеріал і в чому його особливості?

Ідея заміни в ювелірних виробах дорогоцінних металів на кераміку народилася відносно недавно. У 80-х роках минулого століття цей матеріал використовувався в основному в медичній і космічній техніці. Сьогодні кераміка знайшла своє застосування в різних областях науки, а також в ювелірному і годинному виробництві.

З чого робиться ювелірна кераміка

Популярність керамічних виробів обумовлена, перш за все, унікальними властивостями матеріалу.

  • По-перше, цирконієва кераміка за своєю твердості і міцності майже не поступається алмазу, тому поверхню виробу не дряпається.
  • По-друге, високі показники світлопереломлювання створюють багату гру кольору і мерехтливий блиск прикрас.
  • По-третє, оксид цирконію, з якого зроблена кераміка, не вступає в реакцію з більшістю лугів і кислот.

Завдяки цим властивостям керамічні вироби довговічні, зносостійкі, не бояться механічних пошкоджень. Вони зберігають зовнішній вигляд і не тьмяніють під впливом побутових хімічних речовин, не потребують складної чищенні і спеціального догляду.

Окремим і дуже вагомий плюсом ювелірної кераміки є її гіпоалергенність, що особливо важливо для людей з чутливою шкірою і гострою реакцією на хімічні домішки і добавки.

бренди

Інноватором в області використання кераміки в годинному виробництві стала компанія Rado. У 1986 році вона випустила колекцію годинників в керамічному корпусі. Оригінальний дизайн і різноманітність кольорів забезпечили новому продукту успіх серед споживачів. Згодом високотехнологічна кераміка почала використовуватися і в годинниковому механізмі, і в 2011 році вийшли в світ тонкі керамічні годинник True Thinline.

Ювелірна кераміка, як альтернатива дорогоцінних металів почала активно використовуватися і в прикрасах від-кутюр. У 2000 році на експеримент наважився французький будинок Chanel і випустив колекцію годинників. Свої моделі Chanel прикрасив деталями зі складною огранюванням і дорогоцінним камінням.

Слідом за J12 компанія випускає ювелірну колекцію Ultra, яку склали стильні кільця і ​​браслети, виконані з чорної і білої кераміки, інкрустовані діамантами.

Компанія Cartier, знаменита своєю тягою до інновацій в матеріалах і технологіях, теж не пройшла повз і в рамках лінійки Panthere створила серію чоловічих керамічних прикрас Maillon Panthere Ceramic. Новий матеріал на подив легко вписався в лаконічний, стримано-елегантний стиль Cartier.

Колекція Ceramic від ювелірного дому Guy Laroche відрізняється яскравими квітами топазів, смарагдів і рубінів на чорно-білій кераміці.

На сьогоднішній день багато знаменитих брендів пропонують вироби з цирконієвої кераміки, що не дивно, враховуючи її властивості, тому в найближчому майбутньому у цього матеріалу є всі шанси скласти гідну конкуренцію сріблу, золоту і платині.

Залиште Свій Коментар