Вермей - нове золото?

Срібло з золотим покриттям: доступна розкіш або красивий обман?

Популярність коштовностей з позолоченого срібла, відомого також як Вермей, неухильно зростає.

Цього року асортимент прикрас з позолоченого срібла вже включає як речі класичного жовтого забарвлення, так і більш екзотичного рожевого і навіть білого відтінків. А особливо сміливі дизайнери експериментують із зеленою і фіолетовою позолотою.

Гідність вермея в тому, що він робить високоякісні коштовності доступними більшій кількості споживачів, але в той же час дозволяє добре заробити виробникам. До того ж, срібло - дорогоцінний метал, так що вироби з позолоченого стерлінга по праву вважаються «чистокровними» коштовностями, а не біжутерією.

Поки що більшість прикрас з вермея копіюють дизайн своїх «старших братів» - коштовностей із золота, і в цьому немає нічого поганого. Кому не доведеться до душі можливість придбати прикрасу, не відрізняється від золотого, без необхідності вигравати в лотерею або грабувати банк?

І все ж Вермей - це ще й джерело нових напрямків в дизайні прикрас, який ювеліри поки майже не використовують. Сподіваємося, що найближчим часом в прикрасах почнуть використовувати Вермей відразу декількох кольорів: золото різних відтінків, зібране в одне суцвіття, може стати як самодостатнім ювелірним твором, так і незвичайним фоном для дорогоцінних каменів.

Крім того, обробка срібла обходиться дешевше, ніж лиття золота. Це дозволяє експериментувати з варіантами дизайну, які можна для проби відлити в сріблі. Наносячи на срібні прикраси позолоту, ювелір не тільки надає їм золотий блиск, але і створює колекцію закінчених рішень, які потім можна повторити в будь-якому металі на вибір покупця.

Споживачі віддають перевагу оглядати ювелірні прикраси наживо, а не оцінювати по комп'ютерним зображенням. І позолочене срібло дозволяє відлити пару ящиків прикрас за ціною всього декількох коштовностей з металу вищого класу.

Хоча цей оптимізм, звичайно, поділяють далеко не всі. На одному форумі ювелірних дизайнерів розгорілася дискусія про застосування вермея в дизайнерських колекціях. Пуристи вважають, що його використання підриває цінність дорогоцінних прикрас більш високого класу.

Багато успішних дизайнери готові працювати лише над штучними продуктами, які приносять їм тисячі доларів прибутку. Ті ж деякі, хто випробував Вермей, відчувають, що він розширює і їх творчі можливості, і, завдяки нижчій ціні, коло споживачів.

Потрібно визнати, що обидві сторони по-своєму мають рацію. Не дивно, що ювеліри, що спеціалізуються на виконанні дорогих індивідуальних замовлень, як вогню бояться вермея, який робить розкіш золота більш доступною. Але таких щасливчиків одиниці. Більшість ювелірних магазинів не можуть похвалитися постійним потоком багатих клієнтів, і основну масу прикрас продають звичайним покупцям із середнім достатком. Для них Вермей підходить ідеально.

Золочення було відомо ще за часів етрусків і досі не втрачає своєї популярності. Так що, до вподоби нам це чи ні, позолочене срібло не зникне з прилавків ювелірних магазинів. А з обліком не найстабільнішою економічної ситуації, прикраси з вермея напевно стануть найкращим вибором для багатьох.