виняткові зразки

До 15 лютого 2017 року красою дивовижних каменів пропонує насолодитися найстаріший ювелірний дім Франції - Chaumet.

Виставка прикрас з рідкісними екземплярами дорогоцінних каменів - подія завжди визначна. Чи не кожен день можна побачити сапфір падпараджа або мандариновий гранат досить значних для таких рідкостей розмірів - понад 4-5 карат. Такі зразки довго не затримуються на одному місці, вони активно подорожують в пошуках того єдиного власника, який по-справжньому оцінить їх унікальність.

До 15 лютого 2017 року красою дивовижних каменів пропонує насолодитися найстаріший ювелірний дім Франції - Chaumet. У флагманському бутіку бренду в Росії в Столешниковом провулку в Москві представлені 23 предмета Високого ювелірного мистецтва.

Один з рідкісних зразків, який можна побачити тут, - мандариновий гранат. Саме ця унікальна різновид спессартина, каменю, який до 90-х років минулого століття радував око тільки колекціонерів, поки не було відкрито відразу кілька його родовищ по всьому світу. Мандаринові гранати цінуються особливо високо за їх яскраво-оранжевий колір. У представленій колекції прикрас High Jewellery від Chaumet можна побачити цілих два таких примірника - в кільці і сережках Abeille (в перекладі з французького «бджола») каратності 4, 64 сt і 5, 88 ct відповідно. Це досить значний розмір для огранованих мандаринових гранатів, які, до слова, не піддаються ніяким видам облагородження, тому немає ніяких сумнівів, що їх життєрадісний колір виключно природного походження.

Ще один камінь, який представлений на виставці і вельми рідко зустрічається в природі, - сапфір падпараджа. Його чудовий колір, в якому одночасно поєднуються відтінки рожевого і оранжевого, не залишає сумнівів, що перед нами саме падпараджа, а не рожевий сапфір. Додаткову цінність цього мадагаскарських примірнику в 4, 62 карата надає відсутність включень, а його вивірена овальна огранювання робить камінь візуально крупніше.

І, нарешті, не можна не згадати про найдорожче серед кольорових каменів експонаті виставки - колумбійському смарагді. Незважаючи на те, що смарагд вважається одним з найпопулярніших каменів у світі, тільки рідкісні його представники можуть претендувати на звання виняткових. Вартість цього різновиду мінералу берил безпосередньо залежить від кольору. Чим смарагд яскравіше і більш насиченим, тим дорожче. Представлений на виставці камінь не ідеальний з точки зору чистоти, але за такий глибокий зелений колір йому можна багато пробачити, тим більше, що перша (найвища) група якості смарагдів допускає наявність невеликих внутрішніх вад.

Смарагд, як і згаданий вище сапфір падпараджа, майстерно закріплені в дорогоцінну оправу коктейльних кілець Liens croisés, яка дозволяє розглянути камені з різних сторін і оцінити їх красу і винятковість.

Зразки Високого ювелірного мистецтва, представлені брендом Chaumet, - це не тільки результат копіткої багатогодинного ручної праці, а й демонстрація рідкісних дорогоцінних скарбів, які здатні перетворити ювелірну прикрасу в справжній шедевр.

Залиште Свій Коментар