Ювелірні прикраси під час кризи: купувати чи не купувати?

Як вплинула склалася складна економічна ситуація на пріоритети і цінності сучасного жителя? Відповідь на це питання виявилося досить несподіваним.

Фінансова криза торкнулася всіх сфер нашого життя, значно змінивши структуру споживання. Але, не дивлячись на те, що коштовності завжди ставилися до предметів розкоші, попит на ювелірні вироби не тільки не знижується, а навіть навпаки - набирає обертів. Це пояснюється тим, що під час фінансової нестабільності відбувається знецінення грошей, курс валюти непередбачуваний, ризики вкладень в цінні папери занадто великі, бізнес розоряється, банки один за іншим оголошують про банкрутство, зростає недовіра до банківських депозитів.

Громадяни, бажаючи зберегти свої заощадження, вкладають їх в покупку ювелірних виробів, так як на їх цінність інфляція і коливання валютних курсів не впливають, а згодом вартість коштовностей тільки збільшується.

Чи варто ризикувати і у що вкладати?

Однак до інвестицій в ювелірні вироби варто підходити з розумом. По-перше, купуючи прикрасу, крім вартості самого дорогоцінного металу і каміння ми оплачуємо роботу ювеліра, посередників, накладні витрати магазину, ПДВ і т.д. Значно вигідніше купувати сертифіковані камені без оправи, якість яких підтверджена офіційними експертизами і сертифікатами.

Подібними продажами займаються спеціалізовані дилери, у них можна купити камінь з огранюванням або без, а також і готовий ювелірний виріб, вартість якого буде значно нижче, ніж в роздрібних мережах. В якості серйозної дорогоцінної інвестиції варто купувати тільки ексклюзивні камені і вироби, що володіють естетичної або історичною цінністю.

По можливості попередньо варто проконсультуватися з фахівцем-антикваром. Згодом вигідно продати прикрасу можна через ювелірні вироби аукціонів. Рядові ломбарди, скуповуючи звичайні штамповані вироби оцінюють їх тільки по вазі металу, тобто як лом, а ця сума може виявитися в рази менша від тієї, що ви витратили на їх придбання.

Недорогі прикраси зберігають свої позиції

Статистичні дослідження, проведені асоціацією ювелірів, підтверджують все вищесказане. На початок кризи припав пік зростання попиту на дорогі вироби, а ось продаж прикрас середньої цінової категорії впали, тому що покупець з відповідною кількістю вільних коштів спрямував їх в інші сегменти. У сумі на покупку коштовностей в 2014 році було витрачено в півтора рази більше грошей, ніж за 2013 рік.

Примітно, що обсяг продажів недорогих прикрас із золота з фіанітамі, виробів зі срібла та напівдорогоцінного каміння не змінився, адже важко знайти краще подарунок для коханих та близьких, ніж витончене недороге прикраса, яке залишиться на пам'ять на довгі роки.

Подбайте про безпеку!

Будь-яка нестабільність в економіці веде ще й до значного зростання злочинності, тому капітал мало придбати, його треба ще вміти зберегти. Як наслідок разом з ростом продажів дорогих каменів і прикрас, збільшився попит на сейфи і установку охоронних сигналізацій, так як вартість оренди банківської комірки з кожним днем ​​все вище, до того ж зберігати улюблена прикраса при собі завжди набагато приємніше і спокійніше.

Залиште Свій Коментар