П'ять найдорожчих кольє в світі

Кольє від Wallace Chan і Chow Tai Fook вартістю 200 мільйонів доларів потрясло світ ювелірного мистецтва, і ми вирішили скласти список найдорожчих кольє в світі.

Кольє Heritage in Bloom

Безсумнівно, багато ювелірні рекорди були побиті, коли цієї осені китайський дизайнер Уоллес Чан представив найдорожче діамантове кольє в світі вартістю 200 мільйонів доларів.

Кольє з діамантами вагою 383, 4 карата і жадеитом отримало ім'я Heritage in Bloom. Для його виготовлення знадобився 11 551 діамант. У центрі композиції - дивовижний діамант вагою 104 карата. Разом з 23 іншими бездоганними і кришталево чистими діамантами його вирізали з алмаза Cullinan Heritage, який до ограновування важив 507, 55 карата.

У 2010 році компанія Chow Tai Fook придбали цей алмаз за 35 мільйонів доларів. Зрозуміло, такого виключного каменю потрібно знайти і майстри до пари. Ним став Уоллес Чан, єдиний ювелір з Азії, який удостоївся честі виступати на паризькому Biennale des Antiquaires. Перед ним було поставлено складне завдання: втілити приховане пишність «спадщини Куллінана» в новому кольє.

кольє Incomparable

Своїм творінням Уоллес Чан потіснив в хіт-параді найдорожчих намист кольє з претензійною назвою Incomparable ( «Незрівнянне»). Його розробив ліванський ювелірний бренд Mouawad в 2013 році. Вартість Incomparable становить 55 мільйонів доларів, а важить вона 637 карат. У центрі композиції знаходиться бездоганний жовто-коричневий діамант вагою 407, 48 карата.

Камінь підвішений на золоту нитку в формі виноградної лози, прикрашену 91 безбарвним діамантом. Легенди свідчать, що алмаз для центрального діаманта (який, до речі, є найбільшим каменем без внутрішніх включень, з усіх побували в руках фахівців Американського Геммологичеського Інституту GIA) був знайдений дівчинкою з Конго більше 30 років тому.

Кольє Star of China

Третє місце належить намиста Star of China, прикрашеного діамантом огранки «бріолет» вагою 75, 36 карата. Воно було продано в 2013 році на аукціоні Christie's Hong Kong за 11, 1 мільйона доларів. Щоб створити найбільший і бездоганний «бріолет», коли-небудь проданий на аукціоні, ювелір Вільям Голдберг витратив півроку на огранювання вихідного алмазу вагою 160, 5 карата. Для контрасту намисто Star of China також прикрашено рожево-фіолетовим діамантом огранки «маркіз», а ланцюжок виконана з білого золота і прозорих діамантів.

Кольє з жовтим діамантом Льва Леваева

На четвертій позиції знаходиться намисто з фантазійним жовтим діамантом вагою 77, 12 карата. Ізраїльський діамантовий магнат Лев Леваєв власноруч знайшов його в одній зі своїх шахт. Огранований і підвішений на ланцюжок із золота і діамантів, цей камінь тепер коштує 10 мільйонів доларів.

Кольє Superb Diamond Rivière

Завершує наш хіт-парад елегантне, хоча й трохи масивне намисто, прикрашене округлими безбарвними діамантами, загальна вага яких склала 104, 84 карата. Вражаючий блиск і чарівна гра світла кожного з 52 дорогоцінних каменів викликали фурор на гонконгському аукціоні Christie's, що пройшов у листопаді 2013 року. В результаті кольє, яке здобуло звання Superb Diamond Rivière, було продано за 8, 14 мільйона доларів.

Залиште Свій Коментар