Зелені ювелірні камені: природна краса

Дорогоцінні й напівкоштовні камені зеленого кольору асоціюються з пробудженням природи і умиротворенням. І з року в рік вони продовжують користуватися незмінним попитом.

Зелені камені прекрасно поєднуються з будь-якими металами: жовтим і рожевим золотом, «холодної» платиною, сріблом та паладієм, а також незвичайним титаном. Ми пропонуємо згадати найвідоміші ювелірні камені зеленого кольору і помилуватися їх неповторною красою.

смарагд

Дорогоцінний камінь смарагд має темний зелений відтінок, іноді з домішкою синього. Особливу цінність мають мінерали родом з Колумбії: вони пофарбовані в колір молодої трави. Чим більш насиченим відтінок каменю, тим більше він цінується серед ювелірів і покупців.

нефрит

Нефрит - камінь, що володіє неповторною і дуже різноманітною забарвленням. Може варіюватися від молочно-сірого до насичено-зеленого. В основному нефрит непрозорий і може мати вкраплення у вигляді прозорих пластин. Дуже часто в мінералі є жовтуваті і коричневі прожилки. Структура каменю волокниста, неоднорідна.

демантоид

Це рідкісний камінь з сімейства гранатів (різновид андрадіта). У природі демантоїди придатні для огранювання, зустрічаються вкрай рідко. Мінерал прозорий, має зелений відтінок іноді з жовтими вкрапленнями. Особливо цінними є демантоїди з ефектом «котячого ока» або золотими іскрами всередині.

Цаворіт або тсаворит

Різновид гроссуляра. Цей рідкісний яскраво-зелений гранат за блиском і насиченості відтінку може перевершувати смарагд. Відтінок каменю коливається від трав'янисто-зеленого до синьо-зеленого. Колір залежить від наявності в мінералі домішок. У природі зустрічаються невеликі зразки цаворіти: дуже рідко знаходять камені більше 4 карат.

малахіт

Малахіт - надзвичайно красивий камінь. Має смугасту структуру з чорними або дуже темними смугами. Мінерал непрозорий, може трохи просвічувати в дуже дрібних кристалах. Домішки можуть надавати малахіту синюватий, салатовий, сірий і бірюзовий відтінок. Блиск його неяскравий, тільки на зламі він стає шовковистим і більш виразним. Рівномірно забарвлені камені практично не зустрічаються. Залягає малахіт повсюдно, а тому коштує відносно недорого.

Апатит

Залежно від природи домішок і включень колір апатиту досить різноманітний: синьо-чорний, сіро-зелений, жовтий. У природному стані без включень мінерал практично безбарвний. Зустрічаються і рідкісні різновиди апатиту: блакитні апатити знайдені в Норвегії, в Бразилії добувають мінерали з ефектом «котяче око».

молдавіт

Молдавіт - різновид тектітов, його ще називають «пляшковим» каменем через схожість з зеленим склом. Утворився багато мільйонів років тому після падіння метеорита. Пофарбований неінтенсивно: найчастіше колір молдавітов буває коричневим, сірим з зеленню. Це рідкісний ювелірний камінь, цінується досить високо.

Перідот (він же хризоліт)

Колір хризолітів варіюється від золотисто-зеленого до насиченого коричневого. Може мати сіруватий або оливковий відтінок. Має скляний блиск, прозорий і зовні нагадує смарагд, але коштує в рази дешевше. Чисті камені перидотов-хризолітів зустрічаються рідко, частіше мають різноманітні включення: магнетити, шпінель, ільменіти.

хромдіопсид

Хромдіопсид - різновид діопсид, група піроксенів. Сам диопсид майже чорний, або сірий. Різновид хромдіопсид має гарний чистий зелений колір. Дуже неміцний мінерал, вимагає особливої ​​обережності в роботі, ціна на нього невисока.

верделит

Верделит - напівдорогоцінне каміння, належить до виду турмалінів. Колір - чистий зелений від світлого до насиченого відтінку, прозорий. Верделит має ефект дихроизма - змінює колір при обертанні. Великі мінерали зустрічаються рідко.

циркон

Циркон - камінь з групи силікатів. Блиск скляний, рідше - матовий. Звичайний зразок рідко досягає в довжину декількох міліметрів. Особливість цирконів зеленого кольору в тому, що такі камені зазвичай радіоактивні.

Залиште Свій Коментар