Корал

Дар теплих морів, не тільки красивий зовні, але і несе велику користь для людини завдяки наявності йоду і кальцію в своєму складі.

  • Колір: Рожевий, червоний, білий, блакитний, фіолетовий, чорний
  • Твердість по Моосу: 3, 75
  • Щільність: 2, 6-2, 7 г / см 3

Корали являють собою скам'янілі скелети колоній, утворених безхребетними поліпами.

У природі корали постійно зростають зі швидкістю близько 1 см в рік і можуть формувати рифи і цілі острови, на побудову яких йдуть тисячі років.

Фізико-хімічні властивості корала

Основу корала становить карбонат кальцію з різними домішками і в науковому розумінні він каменем зовсім не є. Залежно від виду корал може містити різну кількість органічних речовин, при цьому, чим їх більше, тим темніше буде його колір. Майже на 100% органічним є індійський чорний корал, він занесений до Червоної книги і промисловий видобуток його заборонена.

Необроблені корали мають матовий блиск, вони досить чутливі до високотемпературного та хімічних впливів. Найбільш поширені кольори - блідо-рожевий, персиковий і червоно-оранжевий забарвлення, однак зустрічаються і блакитні корали, які є найбільш рідкісними і цінними.

У ювелірній промисловості вартість натурального корала досить висока і залежить від рівномірності кольору, відсутність яких-небудь дефектів, плям і тріщин.

родовища коралів

Корали ростуть в водах тропічних морів, де температура води тримається вище 20 ºС - в Червоному і Середземному морях, на узбережжі Таїланду і Японії. Особливо рідкісні блакитні, фіолетові і чорні корали зустрічаються в Алжирі, Малайзії, Індії, на острові Самоа. Найбільший риф розташований у північно-східного узбережжя Австралії і має протяжність більше 2000 кілометрів.

Коралові кущі утворюються на глибині від 3 метрів і більше, вони мають жорстку основу, завдяки яким протистоять натиску течій і штормів. На жаль, через руйнування озонового шару Землі мілководні корали починають поступово зникати, так як ультрафіолетові промені є для них згубними, а глибинна видобуток не так рентабельна, тому деякі країни обмежують вивіз коралів.

Лікувальні та магічні властивості коралів

Корали володіють сильними захисними властивостями, причому щоб відігнати чаклунські чари, носити їх потрібно неодмінно на увазі. Мода на коралі прийшла до нас ще від індіанців майя, які носили їх як оберіг від злих сил. Вважалося, що якщо камінь ламався або тріскався, то чарівний дух залишав його.

Стародавні греки приписували рожевим коралів здатність дарувати безсмертя. Їх вважали кров'ю медузи, зібраної морськими німфами. Червоні корали в багатьох культурах були хранителями сімейного щастя. На Русі корал вважався магічним каменем, а також символом мудрості і скромності.

Лікувальних властивостей у корала теж дуже багато. Народні цілителі прописували перетертий в порошок багатий йодом корал хворим при порушенні роботи щитовидної залози. Він був також популярним засобом загоєння виразок шлунка і кишечника. Завдяки великому вмісту кальцію кораловий порошок широко використовували для лікування переломів і захворювань кісток.

Особливо примітним є те, що навіть сучасна медицина підтверджує, що кальцій, йод та інші мінеральні речовини, що входять до складу корала, легко і ефективно засвоюються людським організмом.

Кому підходить корал

Корал - дуже романтичний камінь, він розвиває уяву, робить свого володаря більш витонченим і витонченим. Є також думка, що білі корали - це камені з жіночої енергетикою, а червоні - з чоловічою, і носити їх необхідно в строгій відповідності зі своєю статевою приналежністю.

Звичайно, не можна не згадати і про те, яким знакам Зодіаку підходить корал. В першу чергу він благоволить представникам водної стихії. Причому Ракам підходять світло-рожеві корали, Рибам - яскраві червоні. Корал підходить і Скорпіонам, але їм буде простіше всього: людям цього знака принесуть удачу камені будь-якого кольору.