Червоні алмази можуть замінити GPS-навігатори

Залишаючись безумовним символом любові, алмази не раз знаходили застосування в промисловості. Тепер вчені запропонували використовувати їх замість GPS.

Нещодавно ми розповідали про те, що недосконалі алмази можуть дати ключ до розвитку технології довгострокового зберігання даних, замінивши собою сучасні жорсткі диски і флешки. Крім того, стало відомо, що алмазні батареї, зроблені з ядерних відходів, можуть виробляти електроенергію протягом більш ніж в 5.000 років. Тепер же вчені всерйоз міркують про те, що вирощені в лабораторних умовах червоні алмази, можуть замінити сучасну систему GPS (Система Глобального Позиціонування) і допомогти при створенні самоврядних транспортних засобів.

У команді Element Six (технічна компанія, розташована в англійському графстві Оксфордшир), повідомили, що червоні алмази мають прекрасну чутливість до магнітних хвилях через свого дефекту в будові кристалічної решітки - наявності азото-заміщених вакансій. Найнеймовірніше полягає в тому, що за допомогою таких алмазів можна виявити автомобіль, що рухається на відстані до 300 метрів.

На думку вчених, алмази можна запрограмувати таким чином, що для визначення свого місцеположення на землі вони будуть покладатися на сонячні магнітні хвилі. Новий метод визначення геолокації може дати істотну перевагу перед звичними GPS супутниками навіть наблизити поширення безпілотних автомобілів.

Все це звучить дуже захоплююче, але вчені з Element Six заявили, що впровадження подібної технології може зайняти не одне десятиліття.

Основним напрямком Element Six є розробка і створення ріжучих інструментів з алмазним напиленням для важкої промисловості. В основному компанія належить Алмазодобувні гігантові De Beers.

Залиште Свій Коментар