Ювелірний лікнеп. На допомогу споживачу

Сьогодні при широкому розвитку технологій, великій кількості різних виробників і гучних імен на ринку ювелірних прикрас все складніше орієнтуватися споживачеві.

Асортимент пропонованих прикрас величезний, але в цих умовах закономірно з'являється тенденція виділиться із загальної маси, не бути схожим на інших. І серійні прикраси, при всій їх різноманітності, не завжди відповідають вимогам все більш просунутого покупця.

Безумовно, альтернативою серійним прикрас є прикраси розроблені і зроблені індивідуально для вас. Це можна здійснити різними способами: звернутися через фірмовий салон до виробника, звернутися в майстерню або дизайн-ательє, яке працює з населенням, або безпосередньо до ювеліра. Кожен вибирає свій шлях. Я лише хотів би допомогти уникнути помилок і дати деякі поради, які, сподіваюся, допоможуть отримати бажаний результат. А точніше, прекрасна прикраса, яке буде довго радувати вас.

Отже, перший момент, на який варто звернути увагу, це вибір виробника. Того, кому ви довірите втілити ваші бажання. Звичайно, найправильніший і простий варіант - це рекомендація людей, яким ви довіряєте. Ще краще якщо хто-небудь звертався туди не одноразово. А що якщо у вас таких немає? Не варто довіряти першому ліпшому ювеліра!

Важливий момент, на який варто звернути свою увагу, це наявність документів, що дають право на роботу з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням. В першу чергу це, звичайно, ІПН та свідоцтво про реєстрацію юридичної особи або ІП. Але найголовніше це Свідоцтво про постановку на спеціальний облік і карта постановки на спеціальний облік у державній інспекції пробірного нагляду Російської державної пробірної палати. Наявність даних дозвільних документів захистить вас від підробки і підміни, принесених вами дорогоцінних матеріалів. В крайньому випадку ви завжди зможете поскаржитися в Інспекцію пробірного нагляду і в Росспоживнагляд.

Далі, я б, звичайно, рекомендував ознайомитися з каталогом авторських робіт даної майстерні або ювеліра, для того щоб зрозуміти його професійний рівень. В іншому випадку вас може очікувати «сюрприз»! Але, звичайно, все залежить від ваших потреб.

Так як при зверненні в майстерню або безпосередньо до майстра люди часто приносять свої старі або зламані прикраси для переробки, слід знати, що приймальник повинен у вашій присутності обов'язково завісити прийняті цінності, переконатися в наявності проби. (В разі відсутності проби, при не можливості перевірити її відповідність вам можуть відмовити в прийманні.) Далі всі дані про дорогоцінному металі, пробі, вазі і каменях (при їх наявності) заносяться в спеціальну відривну квитанцію в трьох примірниках, де обов'язково ставиться розпис відповідальної особи про отримання цінностей. Також вказується інформація про те, що ви замовляєте. Один примірник видається замовнику на руки.

Часто замовник приходить зі своїми каменями (вставками). Іноді дуже дорогими! А іноді буває, що камені не відповідають заявленій оцінці. Про це ми поговоримо наступного разу.

Залиште Свій Коментар