гагат

Насичено-чорна різновид кам'яного вугілля, гагат, - дуже легкий і відмінно піддається поліровці камінь, що робить його прекрасним матеріалом для прикрас.

  • Колір: Чорний, чорно-коричневий
  • Твердість по Моосу: 3-3, 5
  • Щільність: 1, 3-1, 4 г / см 3

Історія гагату

У кам'яному віці гагат вже використовували для виготовлення різноманітних виробів, талісманів і навіть прикрас. Стародавні єгиптяни використовували камінь для виготовлення побутових предметів. У Росії з гагату робили чорнильниці і шкатулки. В Азії донині з цього каменю виготовляють релігійні статуетки, чотки, талісмани і прикраси.

Вперше гагат був знайдений близько 8000-9000 років тому. Він є одним з найстаріших у світі матеріалів виробів.

У кожній країні цей камінь був популярним в різний час. Але таким популярним, як в Вікторіанську епоху, гагат ні ніколи. У нашій же літературі вираз «чорний як гагат» стали вживати з XI століття.

До цього дня чорний, схожий на смолу блискучий камінь використовують для різних декоративних виробів, чіткий і ювелірних прикрас.

Фізико-хімічні властивості гагату

Гагат - НЕ мінерал, як інші вироби камені, а різновид кам'яного вугілля, тобто спочатку має органічне походження. Але завдяки зовнішнім даним і фізичним властивостям використовується і в ювелірній справі. Камінь має глибокий в'язкий чорний колір і володіє скляним блиском. Вчені вважають, що цей різновид вугілля утворилася з хвойних порід дерев.

Гагат залягає в глинистих пластах у вигляді тонких кірочок-прошарків. Однак відомі випадки, коли знаходили родовища з цілими деревами, які повністю перетворилися в вугілля, зберігши лише форму.

Якщо дивитися на гагат з точки зору хімії, то нам основний елемент гагату відомий як вуглець. Колір від коричнево-бурого до чорного. Чим однорідніше колір і чим він темніший, тим цінніший камінь.

На відміну від звичайних каменів, гагат НЕ крихкий, а гнеться і розм'якшується при температурі 100-120 ° С.

родовища гагату

Родовищ цього каменю відомо безліч, проте найвідомішим вважається Грузинське. Там гагат називають інакше - «гішер».

У Росії цей камінь добували в Черемхівському родовищі, в долині річки Ангари. Крім того, гагат добували в Криму в районі Бахчисарая.

Родовища гагату є на Кавказі, в Китаї, у Франції та Іспанії, в Індії і В'єтнамі.

Лікувальні та магічні властивості гагату

Камінь є хорошим болезаспокійливу. Також він показаний при різних виразках і інших захворюваннях внутрішніх органів: нирок, печінки, шлунка.

Немає каменю краще, ніж гагат, для нейтралізації негативної енергії. З давніх часів наділяли «чорний бурштин» магічними властивостями. За допомогою нього виганяли демонів і злих духів. Його брали з собою в дорогу, як оберіг. Носили від пристріту у вигляді хрестів і перснів.

Гагат і сьогодні застосовується в різних магічних ритуалах. Вважається, що він здатний уберегти свого власника від пристріту і псування.

Вагітні жінки, настільки вразливі перед злим словом недоброзичливців, просто неодмінно повинні мати прикраса з гагату. Камінь сприятиме легкому перебігу вагітності і здоров'ю майбутнього малюка.

Кому підходить гагат

Гагат однозначно показано носити лікарям гінекологам і акушеркам.

У каменю особливу «проводить» властивість і без нього не обійтися обдарованим людям, які здатні зцілювати і ворожити.

Серед знаків Зодіаку гагат підходить Рибам і Скорпіонам, а також людям, що носять імена Ян і Маргарита.

Залиште Свій Коментар