Амазонит

Екзотичний камінь ніжного блакитно-зеленого кольору, здатний привнести спокій і гармонію в життя свого власника.

  • Мінерал: Мікроклин (польовий шпат)
  • Колір: Блакитно-зелений
  • Твердість по Моосу: 6-6, 5
  • Щільність: 2, 54-2, 57 г / см 3

Історія амазоніту

Історія амазонського каменю загадкова і сповнена протиріч. Вперше амазонит був знайдений в Південній Америці в XVIII столітті. Назву свою він отримав на честь річки Амазонки. Потім виявилося, що європейці знали цей камінь задовго до подорожі Колумба до берегів Індії, і активно використовували його у виготовленні прикрас. Більш того, на берегах Амазонки з тих пір не було знайдено жодного родовища.

Пізніше срібні прикраси з амазонітом були виявлені навіть в усипальниці Тутанхамона. За легендою, ціла глава відомої «Книги мертвих» було викарбувано на пластинах з амазоніту. Тому залишається невідомим, хто вперше відкрив цей камінь і яку назву він носив раніше.

Фізико-хімічні властивості амазоніту

Амазонит є різновидом мінералу мікрокліна, пов'язаний із командою польового шпату. Формування каменю відбувається в пневматолітових або гідротермальних утвореннях - гранітах, пегматитах. У природі зустрічаються і дрібні камені, і великі кристали довжиною до півтора метрів.

Колір амазоніту - блакитно-зелений, стійкий, не змінюється під впливом температури або заломлення світла, що обумовлено домішкою свинцю. Тільки при температурі вище 500 ° C колір каменю повністю втрачається, але в рентгенівських променях повертається. Необоротно він втрачається при нагріванні амазоніту до 600 градусів.

Крім свинцю і заліза, камінь може містити вкраплення білого альбіта. Після полірування амазонит набуває красивого скляний блиск.

родовища амазоніту

Саме родовище визначає колір каменю: прібайкальскіе амазоніту бліді, зеленуваті з блакитним відтінком, а знайдені на Кольському півострові - яскраво-зелені, без домішки блакитного.

Найбільші з відомих родовищ амазоніту розташовані в середній Азії, Єгипті, Україні, Бразилії, Монголії, Канаді, Індії, США, Норвегії та Південній Африці. Найякісніші зразки добувають в Прибайкалля і на Кольському півострові.

Цілющі і магічні властивості амазоніту

Аравійців носили амазонит для усунення головного болю, а також в якості захисту від сонячних ударів. Сьогодні рекомендується використовувати мінерал при захворюваннях хребта, варикозному розширенні вен, тромбозах, целюліті, ожирінні.

Відомий також і косметичний ефект амазоніту: він омолоджує шкіру, розгладжує зморшки, повертає пружність і допомагає очищати пори.

Магічні властивості амазоніту теж давно і добре відомі. Він здатний уберегти від необдуманих рішень, залучити удачу, розсіяти негативну енергію. Крім того, того, хто носить камінь постійно, амазонит наділяє ясністю думки і спокоєм.

Мінерал використовується в процесі медитації, ритуалах білої магії.

Кому підходить амазонит

Фаворитами серед знаків Зодіаку для амазоніту є Овни і Леви - вони можуть носити камінь постійно, і на них камінь надає найбільший вплив.

Амазонит підходить Скорпіонам, які можуть застосовувати його для виходу із затяжної депресії і гармонізації внутрішнього світу. На Раків же мінерал діє погано: він розвиває внутрішні страхи, робить його володарів ледачими і малорухомими.

З давніх-давен амазонит вважався символом міцних сімейних уз. Раніше камінь закладали в фундамент при будівництві будинку для сім'ї. Сьогодні мінерал використовується у виробництві не тільки прикрас, але і різних виробів, інтер'єрних сувенірів і аксесуарів.

Залиште Свій Коментар