Аметрін

Рідкісний двоколірний камінь, що поєднує в собі назви і кольору одночасно двох представників групи кварцу - аметисту і цитрину.

  • Мінерал: Кварц
  • Колір: двоколірний - відтінки жовтого і фіолетового
  • Твердість по Моосу: 7
  • Щільність: 3 г / см 3

Історія аметрін

Аметрін - це камінь, оповитий таємницями. За легендою вперше про нього стало відомо світу завдяки іспанському завойовнику Феліпе де Урріола-і-Гоито. У XVI столітті Болівія була Іспанської колонією. Іспанці були кровними ворогами болівійському народу. Дон Феліпе, іспанський конкістадор, полюбив принцесу племені, ім'я якої було Анахіт. І дівчина всупереч усьому відповіла йому взаємністю.

Іспанець захотів забрати її на власну батьківщину, проте її рідні були категорично проти. Народ в свою чергу не прийняв її вибір. Феліпе запропонував бігти. Однак цим планам не судилося збутися: за легендою Анахіт була вбита своїми одноплемінниками.

Перед смертю дівчина подарувала іспанцеві незвичайний двоколірний аметрин, сказавши, що він символізує її серце, розділене надвоє: одна половина належала її народу, а інша - коханому.

Феліпе не залишалося нічого іншого, крім як повернутися на батьківщину. Камінь, подарований йому Анахіт, був переданий правителю.

Фізико-хімічні властивості аметрін

Аметрін - кольорова різновид кварцу. Назва походить від назв двох каменів - аметисту (фіолетовий камінь) і цитрину (лимонно-жовтий мінерал). Найчастіше в одному кристалі присутній два кольори.

Хімічна формула аметрін SiO 2. Твердість за шкалою Мооса дорівнює 7, а щільність не перевищує 3 г / см 3. Самоцвіт має скляний блиск і раковистий злам. Камені аметрін прозорі, маю переломлення приблизно 1, 55.

родовища аметрін

Найбільше в світі родовище аметрін знаходиться в Болівії. Саме там, в шахті Анахаі, добувають цей самоцвіт в промислових масштабах.

У невеликих кількостях аметрин також знаходять в Бразилії, проте камені там набагато блідіше і практично не представляють цінності.

Як відрізнити натуральний аметрин від підробки

Аметрін легко підробити. При виборі прикрас варто звернути увагу на чистоту каменю. У природних примірників практично завжди зустрічаються хоча б невеликі включення.

Однак, якщо мова йде про покупку аметрін дуже високої якості і максимальної чистоти, то покладатися на власні сили не варто. В дійсності каменю розібратися повинні допомогти йому пережити лише лабораторні дослідження. Однак варто для себе мати на увазі, що вартість даного хорошого аметрін не може бути нижче, ніж 30 доларів за карат.

Лікувальні та магічні властивості аметрін

Аметрін - символ миру. Ще в давнину чаклуни і шамани використовували силу цього каменю для того, щоб примирити ворогуючі і вгамувати ненависть ворогів один до одного. Камінь допомагав в управлінні стихіями. За допомогою аметрін можна було умилостивити духів.

Сьогоднішні цілителі і маги стверджують, що за допомогою аметрін можна бачити віщі сни. При цьому, саме сновидіння набуває послідовні сюжети виразним символізмом. І, якщо правильно тлумачити власні сни, можна уникнути в житті багатьох неприємностей.

Літотерапевт стверджують, що аметрин - це камінь для запальних і безкомпромісних людей, схильних до неврозів і депресій. Він буде корисний і гіпертонікам, так як нормалізує роботу нервової і кровоносної систем.

Кому підходить аметрин

Аметрін принесе удачу людям, часто беруть участь в переговорах. Цей камінь корисний бізнесменам і високопоставленим начальникам. Людям, для яких спілкування є важливою частиною роботи, аметрин замінить книги з психології. Він інтуїтивно направить розмова в мирне русло і допоможе переконати опонента в своїй правоті.

Серед знаків Зодіаку аметрин підходить найбільше Стрільцям, Овнам, Рибам і Скорпіонам.

Залиште Свій Коментар