Керол Вултон про роль квітів в історії прикрас

Від камелії Chanel до конвалії Christian Dior - квіти здавна служили одним з головних джерел натхнення для ювелірів по всьому світу.

Нова книга Керол Вултон, ювелірного редактора британської версії журналу Vogue, досліджує історію квітів в ювелірних прикрасах очима провідних дизайнерів світу. Розділена на чотири розділи, книга охоплює одні з кращих ювелірних прикрас з квітами в серії з 200 прекрасних фотографій, ілюстрацій і скетчів.

З головою занурюючись в сховища найбільш шанованих ювелірних фірм світу, Вултон з майстерністю екскурсовода веде читача по історії рослинних мотивів в ювелірних прикрасах. Подорож починається з «ботанічних» коштовностей, створених старими майстрами Рене Лаліком і Петером Карлом Фаберже в попередні Першої світової роки і аж до 1920-х, коли Габріель Бонер Шанель почала інтегрувати образ своєї улюбленої квітки, камелії, в ювелірні дизайни.

Промотали кілька десятиліть - і ось на дворі 1954 рік, і Крістіан Діор закінчує роботу над своєю знаменитою конвалієва колекцією, а різдвяна троянда стає практично синонімом Van Cleef & Arpels.

Загадковий паризький ювелір Джоел Артур Розенталь - також відомий під псевдонімом JAR - написав до книги передмову, і його прекрасні квіткові прикраси увійшли в 172-сторінковий том разом з орхідеями Cartier і більш сучасними дизайнами, наприклад, Victoire de Castellane.

Вултон - провідний фахівець в історії античних і сучасних ювелірних прикрас і до цього написав книги Drawing Jewels for Fashion і Fashion for Jewels. Розкішне виданням було опубліковано 1 жовтня цього року Prestel і стане відмінним новорічним подарунком для будь-якого любителя ювелірних прикрас.