Аквамарин

Ім'я, колір і легенди, що оточують наповнений дорогоцінної прохолодою аквамарин - всі вони пов'язані з морем.

  • Мінерал: Берил
  • Колір: Відтінки блакитного
  • Твердість по Моосу: 7, 5-8
  • Щільність: 2, 67-2, 71 г / см 3

Історія аквамарина

Ім'я, дане Аквамарин багато століть назад, висловлює саму суть каменю якнайкраще, адже з латинського «aqua marina» перекладається як «морська вода». Назва закріпилася за мінералом завдяки давньоримським письменнику Плінієм Старшим, що жив в I столітті н. е. Крім того, саме Пліній зазначив схожість між берілламі, смарагдами і аквамаринами.

Ще за часів стародавньої цивілізації шумерів, що існувала до 2000 року до н. е., красиві зеленувато-блакитні камені символізували довголіття, щастя і молодість. У Римі аквамарин, будучи захисником моряків, також уособлював щиру любов і відданість. І навіть в Середньовіччі камінь продовжували використовувати для відродження почуттів між подружжям, охололі один до одного.

Фізико-хімічні властивості аквамарина

Аквамарин - твердий мінерал зі скляним блиском і належить до сімейства бериллов, найкраще відомого завдяки дорогоцінним смарагдам. Колірна палітра - від насичено-синього до майже прозорого блідо-бірюзового, що обумовлено домішками заліза. Іноді серед аквамаринів зустрічаються екземпляри з ефектом астеризму або «котячого ока». Такі екземпляри вкрай рідкісні і становлять особливу цінність.

При нагріванні аквамарина вище 400 ° C насиченість і яскравість його кольору істотно збільшується. Це властивість активно використовується для того, щоб перетворити недорогий блідий камінь в більш цінний екземпляр.

Відмінна прозорість і непогана твердість - до 8 за шкалою Мооса - робить аквамарин улюбленцем огранщиков, оскільки камінь дозволяє експериментувати з незвичайними формами ограновування і створювати справжні шедеври. Однак камінь не захищений від пошкоджень - через крихкість його можна буквально розчавити.

родовища аквамарина

Видобувається аквамарин з гранітних пегматитів. Камінь не є рідкістю і зустрічається практично по всій планеті. Найбільшими ж родовища аквамарина знаходяться в Бразилії (в тому числі, в штаті Мінас-Жерайс), на Мадагаскарі і в Росії - на Уралі і в Забайкаллі. До речі, саме в Бразилії був здобутий найбільший кристал аквамарина ювелірної якості - його вага склала 110, 5 кг.

У невеликих обсягах аквамарин знаходять у багатьох країнах, наприклад, в Австралії, Індії, Намібії, Танзанії, США і на Шрі-Ланці. Україна також належить до країн, де видобувають аквамарини. Однак, мало які родовища можуть зрівнятися за якістю каменів з бразильськими.

Лікувальні та магічні властивості аквамарина

З давніх часів аквамарин вважався щасливим каменем мореплавців. Легенди розповідають про те, як сирени зберігали аквамарин в своїх скарбницях і пропонували самоцвіт морякам, які опинилися у відкритому океані під час шторму.

До цього дня аквамарини вважаються магічними «барометрами» - зміна кольору каменю з ясного і чистого на каламутний і темний говорить про емоційному чи фізичному недугу його власника.

Хоча лікувальні властивості в давнину приписували майже всім коштовних каменів, аквамарин вважався одним з найсильніших лікарів: в манускриптах багатовікової давності аквамарин називають панацеєю від артриту, запалення очей, болі в горлі і морської хвороби. Крім того, спокійний неповторний колір каменю допомагає повернути душевну рівновагу, відновити нервову систему і позбавити від туги.

Кому підходить аквамарин

Аквамарин - ідеальний камінь для народжених в березні, а також моряків і вчених.

Астрологи ж рекомендують носити аквамарин чутливого Раку і мрійливим Рибам. Стрільцеві ж «морський камінь» категорично не підходить, як, втім, і Близнюкам.

Залиште Свій Коментар