сапфір

Сапфір був відомий ще древнім жителям Південно-Східної Азії. Саме вони вперше почали називати корундами знайдені камені.

  • Мінерал: Корунд
  • Колір: Все, крім червоного
  • Твердість по Моосу: 9
  • Щільність: 3, 95-4, 00 г / см 3

Сапфір - коштовний камінь, одна з різновидів корунду.

Зазвичай Мінерологія називають сапфірами темно сині корунди, хоча в природі також зустрічаються екземпляри фантазійної забарвлення: жовті сапфіри, помаранчеві, зелені, безбарвні, рожеві сапфіри, блакитні та інших квітів - вони мають одну і ту ж хімічну формулу, але відрізняються вмістом домішок. Своїм насичено-синім кольором камінь зобов'язаний наявності сполук титану і заліза в молекулярній структурі.

Окремо варто згадати такий різновид дорогоцінного каменю як зірчастий сапфір. Незвичайні переливи світла на поверхні сапфірових кабошонов створюються завдяки оксидам титана, які відповідають за наявність ефекту астеризму. Зірчасті сапфіри досить рідкісні і високо цінуються.

Середня ціна за 1 карат синього ограненного сапфіра (при низьку якість і вазі не більше 1 карата) може бути до 60 доларів. Камінь вагою від 2 до 5 карат може коштувати вже до 900 доларів за карат. Однокаратний камені хорошої якості стоять до 700 доларів за карат. Сапфіри в 1 карат найкращої якості, так звані виняткові, стоять вже по 3-4 тисячі доларів.

Місце народження

Найбільш багаті сапфірові розсипи розташовані в Південно-Східній Азії (Таїланд, Бірма, Китай, В'єтнам), в Індії, Австралії і на території США. У Росії промисловий видобуток не ведеться через відсутність великих родовищ.

Найціннішими і красивими, визнаними еталоном, вважаються кашмірські сапфіри, які отримали свою назву від місця їх видобутку - Кашміру (спірна область, яку займає Індією і Пакистаном). Вони мають соковитий синьо-волошковий відтінок і не змінюють кольору в залежності від освітлення, а за рахунок микрокристаллических включень малопрозора. У кашмірських сапфірах найбільш яскраво виражена структура мінералу, під певним кутом можна розглянути паралельні шари, що утворюють кристал.

Натуральні і синтетичні сапфіри

Вперше штучний сапфір був синтезований в США в середині ХХ століття і з тих пір великомасштабне виробництво таких корундів ведеться в усьому світі. Головна відмінність штучних каменів - відсутність природних включень, що можна побачити тільки під мікроскопом. Під ультрафіолетовою лампою синтетичний мінерал видає поява зеленого відтінку, тоді як натуральний камінь матиме білий відблиск.

На жаль, в готових ювелірних виробах відрізнити штучний сапфір від натурального зможе тільки фахівець, тому, щоб не придбати підробку, слід вимагати сертифікат на виріб.

Магічні і лікувальні властивості сапфіра

Сапфір вважається каменем небес і має потужну космічною енергією. Він завжди був символом мудрості, справедливості, чистоти і духовності. У багатьох культурах сапфір був головною прикрасою храмів, його носили жерці і служителі культу, він сприяв єднанню людини і бога. Завдяки можливості пропускати через себе енергію і очищаючи її, сапфіри часто використовуються в процесі медитації. Це камінь з дуже сильною, але спокійною енергетикою. Сапфір утихомирює пристрасті, дає прокинутися силі розуму, зміцнює дух і волю. В сімейне життя синій корунд приносить вірність, мир і любов, захищає від зради, пліткою і наклепу.

У давнину сапфірами інкрустували кубки, так як вважалося, що камінь може розпізнати отрута, змінивши свій колір, також його використовували як протиотруту. Літотерапевт рекомендують носити сапфіри при захворюваннях органів зору та дихання, порушеннях тиску і серцевих ритмів, безсонні. Також цей камінь може заспокоїти і допомогти людям, схильним до істерик і психозів.

Кому підходить сапфір

Сапфір дуже хороший для людей творчих професій, їм він допоможе розкрити свій талант повною мірою, знайти нові неординарні рішення. Цей камінь будить тягу до знань, покращує пам'ять і концентрацію, тому його варто носити при собі студентам і учням. Сапфір може стати талісманом для невпевнених у собі особистостей, їм він принесе удачу і додасть хоробрості.

З точки зору астрології сапфір підходить Водоліям - їм він принесе впевненість в собі і красномовство, допоможе завоювати симпатію і довіру оточуючих. Овнам камінь дозволить приборкати свою емоційність і запальність. Якщо Діва буде носити прикрасу з сапфіром, то їй стане легше налагоджувати відносини з іншими, знаходити спільну мову. Близнюки, що володіють цим каменем, зможуть завести надійних друзів, а Скорпіони знайдуть гармонію з собою і навколишнім світом. Риби і Терези стануть більш вдумливими і проникливими, Левам ж сапфір принесе душевний спокій і посприяє ефективній роботі.

Ймовірно, особливу цінність сапфір несе для Рака - з його допомогою цей знак зможе не тільки заспокоїти нервову систему, а й відчути все цілющі властивості каменю: сапфір прискорить одужання хвороб серця і нирок.

Обережніше з сапфіром варто бути Тельцям, якщо представник цього знака не є надто відповідальною людиною і схильний до ліні. Для Козерога сапфір категорично не підходить - камінь може відбирати сили і пригнічувати.