Види кольє і їх назви

У кольє, як і у будь-якого прикраси, є свої різновиди. Важливо знати, кольє якої довжини доречно надіти днем ​​або на вихід. Ми допоможемо розібратися в цьому питанні.

Кольє - незамінна прикраса. Воно може надати образу загадковості, візуально усунути недоліки, наприклад, занадто довгу шию зробити трохи коротше і навпаки.

Перші кольє з'явилися дуже давно. Прекрасно збереглися зразки часів Стародавнього Єгипту. У ті часи це було не просте прикраса, а відзнаку, приналежності до певної касти або стану.

Сьогодні для виготовлення кольє використовуються найрізноманітніші матеріали: метал, шкіра, дорогоцінні і виробні камені, скло, стрази, пластик, текстиль. Елементами прикраси можуть бути намистини, ланцюги, підвіски.

Сучасні і більш ранні різновиди кольє мають свої назви в залежності від довжини.

Коллар

До 35 см

Починаючи з доби середньовіччя коллар був чоловічою прикрасою, символом влади і належності до лицарського ордену. Зовні коллар представляв собою ланцюг з великими ланками, яка закінчується такий же великої підвіскою, якій міг служити орден, або кулон з сімейної емблемою або геральдичними знаками.

Сьогодні коллар - це плоский широкий "нашийник" довжиною до 35 см. Іноді його ширина практично дорівнює довжині шиї власниці такого кольє. Останнім часом стала популярна різновид Коллар, які повторюють зовні комірець сорочки, прикрашений дорогоцінними, напівкоштовними каменями або просто бісером.

Чокер

Від 35 до 40 см

Спочатку чокер виглядав як шнурок з гуми або каучуку, який міг бути доповнений підвіскою, і вважався універсальним прикрасою як для чоловіків, так і для жінок.

Сучасні чокери найчастіше виготовляються із золота, срібла або недорогоцінних металів, і прикрашаються дорогоцінними або напівкоштовними каменями. Довжина чокер трохи більше, ніж Коллара - від 35 до 40 см.

Кольє «принцеса»

Від 42 до 48 см

Класичні намиста завдовжки приблизно 42-48 сантиметрів відносять до різновиду кольє «принцеса». Це прикраса може бути досить стриманим, однотонним або, навпаки, яскравим, з великими елементами. Основні матеріали для виготовлення: намистини, бісер, метали, вироби камені, стрази.

кольє матіне

Від 50 до 60 см

Матіне - це кольє довжиною близько 50-60 сантиметрів. Найчастіше це нитка перлів, яка двічі обвивається навколо шиї. Один коло завжди довше за інше. Матіне може бути з намистин, каменів, з металевими вставками, невеличкими підвісками. Ідеальна прикраса для повсякденного носіння і виходу в світ.

Кольє «опера»

До 85 см

«Опера» - прикраса довжиною до 85 сантиметрів. Воно майже дістає до лінії талії. Може бути у вигляді намистин в кілька рядів, дорогоцінного каміння на тонкому ланцюжку. Часто в кольє «опера» використовується натуральні перли.

Сотуар або роуп

Від 112 до 180 см

Сотуар - це найдовша різновид кольє. Стандартно його довжина завжди перевищує 112 сантиметрів (іноді до 1, 8 метра). Носити сотуар щодня не варто - це виріб для вечірнього виходу. Іноді конструкція такого намиста робиться збірної, коли по довжині прикраси передбачені кілька замків.

Найдовші види кольє більше підходять для разових заходів, як і широкі нашийники. Для щоденного носіння ідеально підійдуть кольє «принцеса» або матіне.

Залиште Свій Коментар