«Захід в Кімберлі» - перша австралійська монета з діамантом

Аргайлскій рожевий діамант став символом сонця, що заходить за знаменитим 1500-річним баобабом, в золотій монеті, представленої в найстарішому монетному дворі Австралії.

Кожна монета в обмеженої серії з усього лише 500 примірників вручну інкрустована 0, 04-каратним рожевим діамантом. Це перший випадок, коли діамант став частиною дизайну золотої монети, що входить в список законних платіжних засобів Австралії.

І треба зауважити, це не перший випадок за останній час, коли ця країна дивує нас своє любов'ю до видатних монетам: варто лише згадати велику золоту монету із золота, чия вага склав цілу тонну.

Однак діамантова «крихітка» привертає увагу, звичайно, не своїми масштабами. Названа Kimberley Sunset (англ. «Захід в Кімберлі») дивовижна монета має масу 57 грамів і служить присвятою округу Австралії Кімберлі, де карколомні заходи запалюють небо яскравими рожевими, помаранчевими, червоними, ліловими і синіми фарбами.

Однак заходи - не єдине, чим знаменитий округ Кімберлі - там також розташовується належить концерну Rio Tinto шахта Аргайл, де видобувається 90% світового ринку рожевих алмазів. Очікується, що шахта буде закрита приблизно через 5 років.

22-каратні рожеві монети виготовляються зі сплаву, на 91, 67% складається з золота і на 8, 33% - з міді (мідь надає монеті рожевий відтінок). Кожна монета містить рівно 56 грамів чистого золота.

Кожна монета має сертифікат якості і гідність в 500 доларів, але її покупка обійдеться в 6000 доларів.

На аверсі монети розташований горельєф розлогого боабового дерева, знаменитого, крім своєї незвичайної зовнішності, тим, що на австралійських просторах воно здатне жити 1500 років або більше. Рожевий діамант встановлений прямо над горизонтом в лівій частині монети. Від дорогоцінного каменю виходять вигравірувані в металі промені сонця. Навколо ідилічного пейзажу, по облямівці аверсу висічені в золоті назва монети, «Kimberley Sunset», рік випуску - 2015-го, а також позначка «дві унції чистого золота».

На реверсі монети розміщено спроектований гравером Яном Ренк Бродлі портрет Єлизавети II, оперезаний ім'ям Королеви, країною походження монети і її номіналом - 500 доларів.

Кожна монета продається в чорному дизайнерському кейсі і поставляється разом з декількома сертифікатами автентичності.