Жовті ювелірні камені: 11 відтінків сонячного кольору

Жовті дорогоцінні, напівкоштовні камені символізують світло, тепло і багатство.

Такі мінерали рекомендуються людям для заспокоєння, отримання заряду душевної бадьорості, позбавлення від депресії. Багатьом з них приписують потужні лікувальні властивості.

Про красу жовтих каменів згадувати не варто - лимонні, жовто-оранжеві, золотисті кристали широко використовуються в ювелірній справі і дуже високо цінуються. І ми пропонуємо згадати найбільш відомі і популярні ювелірні камені жовтого кольору.

жовтий діамант

Тільки один зі ста тисяч видобуваються в світі алмазів має жовтий відтінок: камінь може бути від дуже блідо-жовтого до яскраво-лимонного кольору і від майже мандаринового до золотисто-коньячного кольору. Такий колір мінералу надає домішка літію, і чим інтенсивніше відтінок, тим вище ціна кристала.

Один з перших відомих жовтих діамантів - Сансі. У 1570 році він зробив неймовірно багатим Ніколя де Сансі, його власника. Кольорові діаманти - дуже дорогі. У 1997 році помаранчевий діамант масою в 13, 83 карата пішов з молотка на аукціоні за нечувану суму - 3, 3 мільйона.

жовтий сапфір

Сапфіри (різновид корунду) можуть бути пофарбовані в самі неймовірні кольори, хоча, звичайно, в першу чергу цей дорогоцінний камінь відомий завдяки своїй багатій блакиті. Жовтий ж сапфір - більш рідкісний зразок мінералу. Відтінок може варіюватися від лимонного до бурштинового, забарвлення самоцвіту частіше неоднорідна, з переливами і смугами темнішого відтінку.

Особливо цінуються сапфіри з чистим жовтим відтінком без вкраплень. Деякі зразки настільки слабо забарвлені, що можуть бути віднесені до категорії безбарвних. Середній розмір видобуваються мінералів не перевищує 8-10 карат. Родовища розташовані в Бірмі, на Шрі-Ланці, Мадагаскарі і в Афганістані.

жовтий топаз

Будучи відносно недорогим каменем, топаз видобувається в багатьох країнах і широко використовується в ювелірній справі. Зовні його жовтий різновид дуже нагадує цитрин або димчастий кварц. Жовтий відтінок для цього напівдорогоцінного каміння найбільш природний, набагато рідше зустрічаються зелені, червоні, сині або фіолетові топази.

Для зміни кольору топаз піддають тепловій обробці. Так, з жовтого можна отримати рожевий або зелений самоцвіт. Видобуток ведеться в Мексиці, Бразилії, Бірмі, США.

жовтий турмалін

Як і в інших каменях, в турмалін відтінок визначають домішки. Найчастіше добувають рожевий і малиновий турмалін, найрідкісніші - сині і жовті мінерали. Залежно від відтінку і прозорості кристали відносять до напівкоштовних каменів або виробним. Особливу цінність представляють поліхромні зразки - в них може одночасно зустрічатися жовтий, малиновий, зелений відтінок - так званий кавуновий турмалін.

Жовтий турмалін називається дравітом. Відтінок може варіюватися від світло-жовтого до коричневого. Різновидів турмаліну існує безліч: крім основного жовтого відтінку в кристал може демонструвати олександритовий ефект або ефект «котячого ока».

цитрин

Камінь представляє собою різновид кварцу, має яскраву золотисту забарвлення. Має високу твердість, дуже легко піддається обробці і огранювання. Жовтий колір цитрину надає домішка заліза, колір кристалів може варіюватися від світло-лимонного до насичено-оранжевого. Темно-помаранчеві зразки називають «Мадера». Жовтий кварц зустрічається рідше, ніж прозорий, а тому цінується більше.

Наймасштабніша видобуток ведеться в Бразилії, також добувають його на півночі Росії, Америці, Франції. Жовтий відтінок каменю надають і шляхом термічної обробки. Аметист і раухтопаз під впливом високих температур набуває золотистого відтінку аж до коричневого.

жовтий циркон

Натуральний циркон - абсолютно прозорий кристал з сильним алмазним блиском, що носить також назву «жаргон» або «Яргон». Зустрічаються камені, пофарбовані в жовтуваті або червонуваті відтінки. Завдяки термічній обробці з жовтих цирконів отримують мінерали насиченого бірюзового відтінку (Старліт), зеленого, густо-червоного (гіацинт).

Видобуток ведеться в Таїланді, Норвегії, Канаді, Мадагаскарі. У Росії циркон знайдений на Уралі і в Якутії. Камінь досить крихкий і його не дуже часто використовують в якості вставок в кільцях, сережках і кулонах.

Геліодор (жовтий берил)

Геліодор - різновид берилу - володіє приємними тепло-жовтими відтінками, високою прозорістю. У перекладі з грецької геліодор - «дар сонця». Медовий відтінок кристалу надає домішка заліза. Найцінніші камені - з насиченим жовтим або бурштиновим відтінком, менш цінуються сіруваті, білі або занадто бліді зразки.

Дорогоцінний камінь гелиодор нагадує візуально цитрин, топаз або кварц. Видобувається в Бразилії, Індії, Росії, Україні. Після термічної обробки жовті берили набувають блакитні відтінки або стають абсолютно прозорими. У ювелірній справі часто використовується геліодор натурального золотистого відтінку. Обробці піддаються камені невиразних кольорів, занадто бліді або з сіруватим відтінком.

жовтий апатит

Апатит - фосфатний мінерал - також буває різних кольорів: фіолетовий, синій, зелений, жовтий. Жовті апатити мають скляний блиск, можуть бути абсолютно прозорими або навпаки повністю непрозорими в залежності від домішок. У ювелірній справі найчастіше використовуються жовті або блакитні камені, що володіють чистим алмазним блиском.

Видобуток ведеться в Бірмі, Канаді, Італії, на Шрі-Ланці. Середня вага кристала - до 5 карат, рідше - 15-20 карат.

жовтий агат

Камінь агат широко поширений в світі. Структура каменю шарувата, забарвлення - нерівномірна, з численними включеннями. Часто камінь вирощують штучно для ювелірної галузі. Жовте забарвлення мінералу надають включення оксидів заліза.

Виробний агат - твердий мінерал зі скляним блиском після полірування. Має високу стійкість до кислот. Жовтий відтінок може бути дуже різноманітним - від дуже світлого до буро-коричневого.

сфалерит

Мінерал з класу сульфідів, його ще називають цинкової обманкою: «медової» при лимонної забарвленням і «рубіновим» при оранжево-червоному відтінку мінералу. Дуже крихкий камінь, в ювелірній промисловості практично не використовується через складність ограновування. Окремі екземпляри зустрічаються в приватних ювелірних колекціях. Рідкісні придатні для обробки і подальшої вставки в ювелірні вироби камені добуваються в Іспанії і Мексиці.

Бурштин

Янтар - давня скам'яніла смола - поширений по всій Землі. Має яскравий сонячний відтінок, високу прозорість, приглушений блиск. Штучний бурштин (Берн), виплавлений з різних смол, візуально практично ідентичний природному каменю.

Крім жовтого відтінку, бурштин може бути пофарбований і в інші кольори: вогненно-помаранчевий, зелений, білястий, чорний, вишневий. Зустрічається навіть унікальний блакитний бурштин. Вартість і цінність варіюється від величини фракції, забарвлення, прозорості та наявності включень.

Залиште Свій Коментар