турмалін Параїба

Неоново-блакитні турмаліни, здобуті з рудника Баталья в Бразильському штаті Параїба, - справжні скарби Ейтора Барбоси.

  • Мінерал: Турмалин
  • Колір: Бірюзово-блакитний
  • Твердість по Моосу: 7, 5
  • Щільність: 3, 2 г / см 3

Протягом п'яти років Ейтор Барбоcа трудився на руднику - до тих пір, поки не виявив незвичайний мінерал блакитного кольору.

Особливість полягала в вражаючому світіння цього каменю, який сяяв навіть в сутінках. Це і був турмалін Параїба.

Зовсім древня історія

Все сталося менше 40 років тому, в 1987 році. Ейтор Дімас Барбоса був упевнений в тому, що параібскіе пагорби приховують зовсім інші коштовності, ті, які ще не були знайдені людством. Він щиро вірив у свою теорію і мав рацію. Він копав одну яму за одною в старому кар'єрі безуспішно. Лише через п'ять з гаком років його команда натрапила на щось незвичайне.

Поклади турмаліну представляли цілі снопи, у вигляді скупчення циліндрових пластин. Восени 1989 року знахідку виставили в галереї на огляд. Жменька дорогоцінних каменів вразила всіх глибиною кольору. Фізична особливість полягає в поляризації світла, особливості заломлення світлового променя. Простіше кажучи, пропускаючи світло через себе самоцвіт підсилює його в кілька разів, створюючи ефект неонового свічення.

Трагедією для Ейтора Димос стало те, що жадані кристали на власні очі він побачити так і не зміг. У той час, коли пошуки, нарешті, увінчалися успіхом, він був смертельно хворий, а незабаром помер. За п'ять років пагорб висотою 65, довжиною 400 і шириною 200 метрів зрівняли з землею. До недавнього часу це місце було єдиним відомим родовищем турмаліну. Його назвали турмалін Параїба - в честь назви штату Параїба.

Бразилію вважають основним родовищем. Група турмалінів, куди також входять рубеліт, индиголит, ліддікоатіт і багато інших різновидів, охоплює всі кольори веселки, проте бірюзовий мінерал був відсутньої частиною в галереї самоцвітів до відкриття родовища в Параїба.

Незвичайний колір виходить за рахунок вмісту міді в мінералі. Елементами інших забарвлень є ванадій, залізо, марганець і хром.

Знаючи формулу змісту в турмалін хімічних елементів, ювеліри навчилися робити колір більш насиченим і чистим. Його природні властивості поляризації світла посилюються після ограновування і видалення меншої кількості домішок шляхом горіння. Не потрібно бути експертом, щоб вловити незвичайне електричне світіння турмаліну.

Подарунок з Африки

Історія турмалінів вважалася б закінченою, якби не знайшла своє продовження в 2001 році. У Нігерії було виявлено нове родовище. Зміст міді трохи менше, але відрізнити ці мінерали за походженням практично неможливо. Вважається, що утворені вони абсолютно ідентичним чином і їх вік однаковий. Пояснюється це тим, що, на думку вчених, колись давно Африка відкололася від південноамериканського континенту.

Сьогодні турмаліни Параїба - одні з найрідкісніших і красивих дорогоцінних каменів.

Самоцвіти в більшості своїй невеликі за розмірами, але навряд чи залишать когось байдужим. Завоювавши свій статус, популярність каменя набирає обертів, а його цінність збільшується з кожним роком. З цієї ж причини і ціна турмаліну Параїба, на відміну від інших різновидів мінералу, може бути дуже висока: вартість деяких екземплярів досягає 10 000 доларів за карат.

Лікувальні та магічні властивості Параїба

Параиба, як і інші представники групи тармалінов, в першу чергу впливає на духовно-енергетичному рівні. Камінь здатний «чистити» ауру, гармонізувати внутрішню енергію людини щодо навколишнього світу і створювати своєрідний захист.

Найкраще турмаліни допомагають нормалізувати і стабілізувати емоційний стан, відновити душевну рівновагу. Параїба також здатний допомогти вам налагодити взаємини між вашими внутрішніми чоловічим і жіночим началами.

Кому підходить турмалін Параїба

В першу чергу, цей дивовижний синій коштовний камінь необхідний людям, часто зазнають стрес і сильні переживання. Параїба принесе спокій і порядок в душу.

Шукають любові і підтримки камінь також добре підходить. Треба зауважити, що вся група турмалінів є практично головними символами любові і міцних відносин.

Що стосується зодіакальних рекомендацій, то в першу чергу турмалін підійде Терезам з їх високоморальними і переживають натурами. Також Параїба буде корисний Ракам і Водоліям.

Залиште Свій Коментар