Прикраси з вольфраму: переваги і недоліки

Вольфрам, а точніше з'єднання карбід вольфраму - красивий і міцний матеріал, однак це далеко не все, що можна розповісти про цей незвичайний металі.

Вольфрам почав застосовуватися в ювелірній справі зовсім недавно, проте встиг завоювати публіку надзвичайною міцністю та зносостійкістю. Однак так чи «вічний» незвичайний метал і чи варто віддавати йому перевагу перед сріблом і золотом? Давайте розбиратися.

Властивості карбіду вольфраму

Метал вольфрам був відкритий в 1783 році і застосовується в основному в промисловості. Вольфрам надзвичайно твердий, а щільність його вдвічі більше, ніж у свинцю. У поєднанні з вуглецем метал перетворюється в карбід вольфраму: матеріал за твердістю який можна порівняти з алмазом, зносостійкий і майже не реагує на окислення. Саме карбід вольфраму, крім виготовлення ріжучих деталей і сердечників снарядів, використовується в ювелірній справі.

Головні причини, чому вольфрам став популярним матеріалом для прикрас - його довговічність і стійкість до деформації. Навіть через багато років носіння на виробі не з'являється подряпин, тріщин, прикраса зберігає свою первісну форму. До того ж не можна забувати про ще один важливий і цінний як цього металу - вольфрам вкрай рідко викликає алергію, що дозволяє носити його практично всім без винятку.

Шляхетний блиск вольфраму

Прикраси з вольфраму - кільця, підвіски, браслети - користуються особливою популярністю у чоловіків. Вони міцні, їх сталевий блиск елегантний і ненав'язливий. Крім того, такі вироби вважаються самополірующіміся.

У прикрасах з вольфраму може використовуватися додаткове покриття. Так, наприклад, покриття цирконієм надає готовому виробу золотий тон, метод осадження іонів зачерняет прикраса, а сріблястий відтінок є природним для вольфраму.

Жіночі прикраси з вольфраму воліють упевнені в собі, сильні дівчата. Поєднувати таку прикрасу з іншими непросто, для цього буде потрібно хороше почуття стилю. Однак кільце або браслет з вольфраму і не вимагає сусідства - така прикраса саме по собі виглядає вагомо і завершено.

У вольфрамові прикраси також вставляють різні камені і покривають гравіюванням. Але все це проробляють в виробничих умовах. У простій ювелірної майстерні можна зменшити або збільшити кільце з вольфраму, полагодити замок на браслеті або нанести гравіювання. Будучи дуже твердим і щільним матеріалів, вольфрам вимагає особливого устаткування та інструментів.

Застосування в ювелірній справі

Вперше вольфрам був використаний за межами промислової і військової діяльності менш десяти років тому - в браслетах швейцарських годинників. Чистий блиск, благородний сріблястий відтінок і фізичні характеристики незвичайного матеріалу підкорили цінителів ювелірних виробів.

На сьогоднішній день вольфрам є ефективною альтернативою золоту, сріблу і платині, оскільки ці дорогоцінні метали набагато м'якше і легко пошкоджуються в процесі носіння прикрас з них.

Брутальні надміцні прикраси з вольфраму сьогодні випускають багато ювелірні марки. Carraji радує своїх шанувальників масивними кільцями і браслетами з різними вставками і оригінальною гравіюванням. Марка Spikes пропонує кільця з різнокольоровим покриттям, серед яких зустрічаються не тільки масивні і важкі вироби, а й досить тонкі і витончені, які легко підійдуть і представницям прекрасної статі.

Демократична вартість прикрас з вольфраму (від 1500 рублів), їх довговічність і стильний дизайн привертають все більше покупців. Виробники випускають як «чисті» вольфрамові вироби, так і комбіновані з золотом та напівдорогоцінним камінням.

При всіх своїх безперечних перевагах у карбіду вольфраму є лише один явний недолік: не схильний до подряпин і потускнению метал може розколотися при сильному ударі об тверду або гостру поверхню, тому зберігати прикраси з вольфраму все ж слід дбайливо.

Також власнику кільця з вольфраму варто знати, що якщо раптом прикраса стало так мало, що зняти звичайними способами (з милом або обернувши палець щільними рядами нитки) його не виходить, допомогти в цьому випадку здатні спеціальні лещата. Кільце повільно стискають до тих пір, поки воно не лусне від тиску. Імовірність травми, незважаючи на кілька лякає процес, мінімальна.