малахіт

Відомий з давніх часів крихкий камінь, що приносить виконання бажань своєму власникові.

  • Мінерал: Малахіт
  • Колір: Відтінки зеленого
  • Твердість по Моосу: 3, 5-4
  • Щільність: 3, 75-3, 95 г / см 3

Історія малахіту

Зараз вже дуже складно сказати, коли був відкритий камінь малахіт. Згадки про нього зустрічаються ще з часів Давнього Єгипту. У той час цей мінерал пов'язували з ім'ям богині Хатор, покровительки сім'ї, родючості та жіночої краси.

Є кілька версій походження назви малахіту. За однією з них, воно походить від слова «мальва», так як камінь нагадує листя цієї рослини. Інша ж версія свідчить, що назва пов'язана з легкістю обробки мінералу, і утворено від слова «malakos», що в перекладі з давньогрецької мови означає «м'який».

Фізичні та хімічні властивості малахіту

До того, як цей мінерал стали використовувати для виготовлення різних виробів і прикрас, малахіт був основним джерелом міді, так як є гідратованим карбонатом цього металу.

Колірна гамма малахіту представлена ​​всіма відтінками зеленого: від ніжно-салатового до майже чорного. Цей мінерал можна розчинити в кислоті. При приміщенні його в аміак, останній набуває красивий блакитний відтінок. Малахіт може володіти як скляним блиском, так і матовим.

родовища малахіту

У Росії найбільші і багаті поклади малахіту розташовані в Уральських горах. Крім того, вчені стверджують, що в цьому районі можуть розташовуватися ще незнайдені багаті родовища мінералу.

Що ж стосується інших країн, то великі шахти з видобутку малахіту розташовані на Африканському континенті, в районі Республіки Конго. На відміну від уральських малахіту, в африканських чіткіше виражені смуги і їх світлі і темні відтінки.

Як відрізнити натуральний малахіт від підробки

Імовірність зустріти вироби з пресованого малахіту невелика, так як процес виготовлення фальшивки набагато менш вигідний, ніж використання природного каменю. Якщо ж сумніви зародилися, то можна подивитися на малюнок. У природного малахіту він буде закономірно-концентричним. Це означає, що смуги і кола розташовані по колу. У підробленому ж камені візерунок буде перериватися.

Є, звичайно, і ще один спосіб переконатися в достовірності каменя - за допомогою краплі кислоти. Але в цьому випадку малахіт буде безнадійно зіпсований.

Цілющі і магічні властивості малахіту

Чудодійні здібності малахіту в позбавленні власника від різних захворювань відомі з давніх-давен. Камінь здатний виліковувати різні шкірні захворювання, а також хвороби кісток і суглобів. Він також полегшує дихання і знімає гостроту нападів астми, покращує зір і знімає зубний біль.

До іншим цілющим властивостям малахіту відноситься здатність стабілізувати роботу органів шлунково-кишкового тракту, полегшувати процес дітонародження, позбавляти від депресії. Найбільш цінними в плані сили зцілення є камені світлих відтінків.

Магічні властивості малахіту також досить великі. На Русі вірили, що з його допомогою можна навчитися розуміти мову всіх живих істот, а також отримати дар невидимості, хоча воно може сьогодні здатися, мабуть, дещо наївним.

Сучасні ж фахівці впевнені: якщо постійно носити прикрасу з малахітом, то це посилить зв'язок з вашим ангелом-хранителем, що додасть сил і загострить інтуїцію. Малахіт здатний захистити від псування і пристріту, поліпшити сон і позбавити від нічних кошмарів. Його часто використовують в якості дитячого оберега, так як дитина дуже вразливий уві сні.

Кому підходить малахіт

Малахіт відмінно підходить для творчих людей, так як привертає увагу до власника. Також, ця здатність каменя може використовуватися самотніми людьми для здобуття сімейного щастя. Жінки стануть більш бажаними в очах чоловіків, якщо будуть носити кільце або намисто з малахітом.

Повною мірою свої кращі якості цей мінерал проявить, якщо його власником серед всіх знаків Зодіаку будуть саме Терези. Цим людям малахіт додасть спокій і зміцнить здоров'я.

Тельцю і Льву камінь також підходить - люди цих знаків можуть без побоювань носити прикраси з малахітом. Першим він допоможе у виконанні бажань, а другим - зробити правильний вибір між сім'єю і кар'єрою.

А ось представникам Скорпіонів, Раків і Дів прикраси з малахітом надягати не варто.

Залиште Свій Коментар