шунгіт

Унікальний цілющий камінь, який народився в глибинах землі мільярди років тому.

  • Мінерал: Шунгіт
  • Колір: Темно-сірий, темно-коричневий, чорний
  • Твердість по Моосу: 3, 5-4
  • Щільність: 1, 80-2, 84 г / см 3

Історія шунгита

Шунгіт - це гірська порода, в основу якої колись лягли органічні відкладення, що перетворилися в вуглець за довгий час перебування на великій глибині під землею. За структурою камінь схожий з графітом.

Вперше гірська порода була описана кілька століть назад: спочатку в 1792 році академіком Н. Я. Озерецковская, а потім в 1848 році про них заговорив гірський інженер Н. К. Комаров. Відкрито шунгіт був в заонежских селі Шуньга, в честь якого і отримав свою назву. Дав назву мінералу А.А. іноземців

У 1928 році був створений державний трест під назвою «Шунгіт» і до 1937 року проводилося вивчення цієї гірської породи. Спочатку передбачалося, що вона володіє подібними властивостями з кам'яним вугіллям.

Фізико-хімічні властивості шунгита

Шунгіт - камінь з щільністю 1, 8-2, 84 г / см 3. Залежно від його складу розрізняють дві основні його різновиди.

  • Блискуча: на 60-98% складається з вуглецю, інші 2-40% припадають на золу.
  • Матова: вуглецю від 5% до 35%, а золи - від 65% до 95%.

Крім того, в зольной частини міститься величезна кількість домішок.

Шунгіт вважають перспективним матеріалом для застосування в нанотехнологіях. Його властивості ретельно вивчають у багатьох інститутах різних країн. До того ж, камінь є абсорбентом і володіє каталітичними властивостями.

родовища шунгита

Шунгіт - досить рідкісний камінь. Основна промисловий видобуток ведеться на заонежских півострові. Є поклади вздовж Онезького озера з північної його сторони. За оцінками експертів передбачуваний обсяг гірської породи з усіх родовищ становить близько 1 млрд. Тонн.

Крім того, зовсім недавно було підтверджено, що велика кількість шунгита знайдено в Казахстані. Вчені підтвердили потенційний запас каменю близько 50 млн. Тонн.

Наявність шунгита в складі грунту говорить про її родючість.

Лікувальні та магічні властивості шунгита

Властивості шунгита справді унікальні. З давніх-давен люди використовували камінь для очищення води. Це згодом привернуло і увагу вчених, які змогли науково підтвердити його велику користь для всього живого.

Існує цікава історія. Борис Годунов заслав царицю Ксенію (прабабусю Петра I) в монастир. Він знаходився на узбережжі Онега. Там било джерело, з якого пили воду. Вважається, що саме ця вода зцілила царицю від безпліддя. Ксенія народила сина - майбутнього імператора Михайла Романова, а джерело згодом назвали Царевніним.

Дивовижних пригод зцілення безліч. Недарма Петро I в 1713 році видав указ про пошук лікувальних вод в околицях нової столиці. Очевидно, мова йшла саме про шунгітових водах.

Сучасні вчені вважають, що останні 10 років життя Петро I прожив саме завдяки шунгітових водам. Тоді були відкриті Карельские джерела, і Петро поклав початок їх широкого використання. Випробувавши на собі дію цілющої води, він покарав кожному солдату носити з собою шунгітовий камінь і очищати з його допомогою воду в далеких походах.

У наш час шунгіт використовують в якісних фільтрах для води, в різних массажерах, як захисних пластин в гаджетах. Ювеліри роблять прикраси з шунгита. Такі вироби сприятливо впливають на весь організм.

Кому підходить шунгіт

Шунгіт не має протипоказань. Вироби з шунгита можна носити і дітям, наприклад, в якості брелоків, жінкам і чоловікам будь-якого віку.

Шунгіт не тільки відновлює здоров'я, а й очищає ауру, гармонізуючи енергетику.

Залиште Свій Коментар