Ювелірний лікнеп. Про ціну і цінності

Давно хотілося підняти тему про ціну і цінності ювелірних прикрас, оскільки ці поняття, як мені здається, у більшості споживачів досить розмиті.

Як правило, в ювелірних магазинах і ломбардах використовується таке поняття як «ціна за грам». І, звичайно, ціна при купівлі та продажу вироби відрізняється. Але потрібно розуміти при покупці прикраси, що ви купуєте не тільки грами дорогоцінного металу, а й працю людей, які брали участь в його виготовленні, і амортизацію обладнання, необхідного для роботи і т.д. Плюс до того, виробник теж повинен щось заробити. Відповідно ціна за грам у «безкаменкі» одна, а у виробів з діамантами інша, а у ексклюзивних прикрас третя.

Відповідний відбиток залишає в ціні і серійність прикраси: чим більше серія, тим нижча собівартість. Звичайно, в нинішніх економічних умовах виникає питання про ліквідність подібних вкладень. А це, швидше, питання цілей і завдань. Адже інвестиції можуть бути короткостроковими і довгостроковими.

Але золото само по собі, залишаючись одним з найбільш надійних інструментів на ринку інвестицій, працює тільки в довгостроковій перспективі. А, відповідно, вкладати в золото з отриманням прибутку можуть собі дозволити досить забезпечені люди. Ви скажете: «Але ж для цього зовсім не обов'язково купувати прикраси». Звичайно, можна купити монети, або відкрити золотий депозит в банку. Але при покупці монет ви все одно переплачуєте мінімум 18% (ПДВ), а при відкритті депозиту дорогоцінний метал завжди залишається в банку і відсоток по ньому невеликий. Та й щоб це було вигідно, потрібні значні інвестиції. Ну і, звичайно, такі інвестиції на себе не одягнеш.

Ювелірна прикраса при цьому несе в собі щось більше. Йдеться, звичайно, не про рядових виробах масового виробництва, а швидше про ексклюзивні прикраси. При цьому під ексклюзивними прикрасами варто розуміти не серійні прикраси оригінального дизайну, а штучні прикраси з рідкісними каменями (вставками), і авторські прикраси з художнім задумом. При цьому бажано, щоб цей виріб можна було ідентифікувати з автором. Цілком можливо, що ім'я автора в майбутньому, зможе підвищити цінність вашого прикраси.

Серійні прикраси іменитих іноземних брендів, при їх дорожнечі, до цього списку не входять через їх надмірно високою доданою вартістю, і незначною матеріальної і художньої складової. Я маю на увазі досить пересічні серійні вироби з гучним логотипом, яких мільйони. Я не хочу нікого образити.

Звичайно, всі значущі виробники на ринку преміум класу випускають дуже серйозні прикраси в так званій «першій лінії», але до російського ринку вони, як правило, не доходять, і в магазині їх не зустріти. Ціна у таких прикрас відповідна, так як для їх виготовлення купуються вставки найвищого рівня, а роботи виконують неабиякі дизайнери.

Проте, хороші прикраси, які мають інвестиційну цінність можна купити, або виготовити на замовлення. Авторські прикраси в останнє десятиліття взагалі були недооцінені на ринку прикрас. Але в останні два роки попит на них почав зростати. І пов'язано це, скоріше, зі змінами на внутрішньому ринку.

Масовий споживач сьогодні думає, як прогодувати себе і свою сім'ю. А ті, хто можуть собі дозволити купувати прикраси, це вже не рядовий споживач, якого цікавить ціна за «грам золота», готовий купувати «фейк» розкручених моделей, і низькоякісну масовку, а грамотна людина, яка знає, чого він хоче. Такий споживач готовий сприймати творчі ідеї і купувати інтелектуальні прикраси «з душею». Прикраси, здатні стати сімейною реліквією і передаватися у спадок.

Залиште Свій Коментар